PROFIL MOTORKY

Suzuki GSX 1400 (2001)

Neaktivní Profil uživatele

Vlastník Beast1186
Vloženo 18.2.2009
Aktualizováno 16.5.2009
Zobrazeno 14 155x
HODNOCENÍ PROFILU OD 69 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 9.3

Popis motorky


Nejlepší naháč co jsem pilotoval. Najel jsem na ní téměř 60000 km s maximální spokojenosti!

Více fotografii

Recenze

Takhle popsal mojí motorku kamarád Dave DMB:

Zasvěcení jistě poznali, že se jedná o model GSX1402 jednoho ze čtyř největších japonských výrobců, Suzuki. Možná se na první pohled může zdát, že jde o sériový model motocyklu, ale známka JDmotoR tento dojem absolutně vyvrací! Na motocyklu proběhlo plno úprav a vylepšení pro lepší požitek z jízdy na opravdovém muscle-biku a to jak na výkonu tak i na chování motocyklu v extrémních jízdních podmínkách a v neposlední řadě se nezapomnělo ani na zabezpečení a to vše se snahou o zachování původní podoby GSX.

Vše začalo nevinně oproti původnímu plánu vlastnit originální kousek se samurajským eS ve znaku. Pár drobností pro radost, jako nová závažíčka dle vlastního nápadu na nových modře eloxovaných duralových řídítkách Lucas, rukojeti a ochranný tankpad nádrže od Harrise, nefalšovaná carbonová ochrana některých dílů nebo třeba padáky od Fehlinga chránící boční části agregátu. To vše byl jen začátek. Pokračovalo to lehkou úpravou výkonu výměnou standardního vzduchového filtru za racingový BMC a úpravou koncovek výfuků firmou Tenax pro lepší výplach i zvukovou kulisu se zachováním původního klasického vzhledu. Po tomto zásahu musela následovat úprava palivové mapy jež byla svěřena do nejlepších rukou, p.Ládi Ešnera. Výsledkem je úctyhodných 141Nm a 125k na motoru při statickém měření, ale zároveň i příjemná hodnota průměrné spotřeby paliva. Tomuto výkonu by měl odpovídat i podvozek pro jisté vedení GSX v jakýchkoliv podmínkách a bylo tak potřeba posunout hraniční limit původních schopností podvozku ještě o kus dál. Proto byla demontována zadní kyvná vidlice a vyztužena pro maximální pevnost a eliminaci jakéhokoliv vlnění v extrémních podmínkách. Dalším vylepšením je možnost nastavení úhlu této kyvné vidlice do dvou poloh, pro sportovní jízdu a touring. Tuto tvrdou sílu je potřeba značně krotit o což se stará dvojice standardních 6ti pístků osazených deskami Lucas racing zahryzávajících se do elegantních racingových kotoučů Braking díky hydraulické síle brzdové kapaliny DOT5racing vedené v pancéřových hadicích. Přenos hnací síly na zadní kolo má na starosti nejmodernější typ 530-ky s ZVM kroužky od D.I.D. unášený speciálním typem rozety s ocelovým věncem a duralovým středem od firmy Stealth vyrobené na objednávku. Na asfalt je síla přenášena výhradně pneumatikami Conti Sport Attack, které jsou odzkoušené jak na dlouhých tratích tak při maximálním zatížení náročnou sportovní jízdou a je na ně spoleh i při tvrdém nástupu vysokého kroutícího momentu. Sportovní jízda vyžaduje sportovní posed, což je u touringu trochu problém, který je ale zde z části řešený sadou plně stavitelných racingových stupaček od firmy Lucas. Neméně důležitý pro kontrolu nad motocyklem je kokpit jezdce. Informace o otáčkách motoru, rychlosti, kde je oprášená číslice 260km/h, stavu paliva a digitálního počítadla kilometrů doplňuje ještě digitální teploměr oleje HRC, pro který se musel vyrobit speciální držák a redukce pro umístění čidla teploty oleje do nízkotlaké chladící soustavy. Zbývá zmínit snad už jen lakované střední plasty a dát si pozor při obcházení tohoto skvostného biku, protože o bezpečí se stará mikrovlné čidlo jištěné při narušení vymezeného prostoru velice nepříjemným jekotem alarmu.

Pro rok 2006: nové trubky do předních vidlic, progresivní pružiny do předních vidlic značky hyperpro vč. speciálního oleje stejnojmenné značky a obutí výhradně Dunlop Sportmax Qualifier odzkoušené v nejnáročnějších podmínkách.

Pro rok 2007: ukazatel zařazeného rychlostního stupně s proměnlivou intenzitou zobrazení dle dopadajícího světla a signální stavitelnou ledkou.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
Omarson
Omarson napsal 25.06.16 v 22:01 10b.

Hany_pce
Hany_pce napsal 09.09.14 v 11:04 10b.

Krásné fot - hlavně to černobílé,..

Za mne plná :)

Dolin
Dolin napsal 16.09.13 v 20:34 10b.

Krásné fotky

18yamaha18
18yamaha18 napsal 30.10.11 v 14:24

Nádhernááá mašina Prajem všetko dobre, pohodu v sedle, plnú nádrž, kráásne počasie...

Majagsxr
Majagsxr napsal 27.10.11 v 02:00

Více komentářůrenocar_prosinec
Objednat reklamu
TOPlist