Jawa 50/20 Pionýr (1977)

Vlastník fantom_004
Vloženo 8.6.2015
Aktualizováno 4.3.2016

Červená se změnila na žlutou..

První dojmy - Jelikož to byla moje první motorka, tak se mi líbila a stále líbí.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky

Doplňky na motorce - Výfuk Hikone 209

Proč jsem vybral tento stroj může být každému jasné. Prostě jsem ho zdědil po otci. Tak proč utrácet peníze za nějaké číny.

Moje zkušenosti jsou kladné, po pořádném seštelování mě Jawa vozila všude kde to šlo, a stále vozí. Párkrát mě nechala kvůli prázdné nádrži Snad jen někdy kdy jsem měl špatně seřízené zapalování, tak to žralo svíčky. Ale už je to v pohodě. Jízda je pomalejší, a motor je trošku hlučnější, ale dá se dobře utlumit. Brzdy musí být také dobře seštelovány, aby dobře brzdily. Podvozek je trošičku horší, prostě je to moc nízké. Stojánek vyřešen hůř, takže jsem spíš nepoužíval ani nyní nepoužívám. Se spolujezdcem je jízda šílená, pokud jedete delší vzdálenost! Hůř se to celkově ovládá, není dobré převážet někoho delší vzdálenost. Úložný prostor je téměř nulový, je tma místo na klíč na svíčku, náhradní žárovku a nějakou svíčku. Ale co víc člověk u pionýra potřebuje, že? Spotřeba je individuální. Každý pionýr žere benzin trošku jinak. Mě to trošku žralo a žere. Myslím, že kolem tich 3,5-4l mi bere na 100. Ale je to tím, že jezdím louky a polní cesty.
Servis je také na každém, o motorku se nemusím skoro téměř starat. Umyji jí, když je špinavá, namažu řetěz a jezdí se dál.
Dle mého názoru se pionýr nejlíp cítí na silnici, kde to nejvíc jede

Není na delší vzdálenosti, ale dá se.