Jawa 50/551 Jawetta (1960)

Vlastník PauliniEnrico
Vloženo 23.5.2015
Aktualizováno 13.8.2018

** SLA DO sveta DO BRNA :-/ snad bude delat paradu dal a pan ji nedomrvy **

De Luxe - vývozní tip do Německa v původním stavu bez zásahu kutila včetně originální kartičky.. co více si přát nehledě na to, že toto byla skutečně moje první motork

Jawa 50/551 Jawetta: :-D
Jawa 50/551 Jawetta: :-D

První dojmy - Na Jawettě jsem pouze seděl, když jsme jí vyndali ven z dodávky. Polovičce padla nádherně do ruky, když jsem ji tlačil v Praze k baráku.. to vám bylo divadlo, lidi koukali a nevěřili svým očím [lol]

Motorku bych doporučil pro - Kdo sní a váhá o koupi, doporučuji všem do toho praštit a koupit, dokud jsou "skladem"... ;-)

Doplňky na motorce - Aboslutně žádné.. naprosto původní stav, čehož si vážím nejvíce!

PS: jen bude potřeba dokoupit pumpičku

Jawetta je doma

Po náhodném brouzdání po internetu jsem objevil inzerát, kde se nabízela Jawetta ve vývozní verzi De Luxe pro Německo. Jen tak jsem zavolal na inzerát s tím, zda je stále na prodej a že prý ano..vzal jsem si čas na rozmyšlenou a po týdnu váhání jsem zavolal v pondělí opět. Odpověď byla následující: "Pán si měl o víkendu pro Jawettu dojed, ale nehlásí se..takže nejspíš Jawetta stále na prodej je". Neváhal jsem ani minutu a domluvil si návštěvu následující den v úterý po práci. Po celém dni v práci totálně v nervózním stavu jsem vyběhl ven, rychle do auta a vyjel směr Žebrák-Točník. Příjžděl jsem od dálnice v den, kdy kvetly stromy a tu cestu doporučuji všem v tuto dobu - vlevo hrad, v pravo hrad a všude kvetoucí stromy..nádherná podívaná
Po příjezdu mě uvítal pán kolem 55-60 s Jawettou již stojící před chalupou. Po uvítání se šlo rovnou podívat na stroj - pěkný kousek, usoudil jsem a taktéž v původním stavu. Po pár minutách konverzace na téma veterání, co na to přítelkyně a manželky jsme si plácli a dohodli cenu. Dohodlo se ještě vyzvednutí stroje do měsíce a já s tímto odjel.
Po cca 3 týdnech jsem zavolal pánovi, že bych se v pátek zastavil a stroj si vyzvedl.. "žádný problem, budu doma a počkám na Vás" povídá pán. Vyzvedl jsem peníze v bance, připravil kupní smlouvu a vyrazil ve vypůjčené dodávce pro Jawettu.
Dojel jsem, pán mi ještě ukázal, že skutečně stroj funguje, vše je tak, jak jsme si dohodli a nic nebránilo podepsání smluv spolu s předáním peněz - vše tak, jak jsme si na první schůzce dohodli a já odjel směr Praha. Pán se ještě se mnou loučil slovy "až pojedete kolem, tak se stavte.. jsem vinař a kdyby jste cokoliv potřeboval, klidně se ozvěte".

Tak se mi to líbí - přijedeš, plácneš si a vše platí.. bohužel takových lidí skoro už vůbec není

Po příjezdu do Prahy mi pomohla polovička se strojem ven z dodávky a já ji dotlačil na Jawettě k baráku. To vám byla podívaná stroj se vynesl do prvního patra v baráku a Jawetta stojí v chodbě - benzín je cítit de facto všude naštěstí půjde Jawetta na kontrolu. Je stejně potřeba seřídit motor spolu s brzdama.

Tak uvidíme, za jak dlouho se bude jezdit..

PS. přidávám fotky z inzerce.. další nafotím časem

boristajgr
boristajgr napsal 29.08.17 v 07:48 10b.

Kompletní, moc pěkná, ať dobře slouží. Mám taky dvě, musím udělat GO motorů a složit je ale není čas. Předpokládám začít na přelomu 2019-2020. Ještě mám sportku již v kupě a na té jezdím.