Jawa RVM 500 (2020)

Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Vloženo: 05.01.2021, Uskutečněno: 05.01.2021, Zhlédnuto: 47x

Ahoj,
dnešní záznam bude jen krátký a bude se týkat informací, které jsem obdržel. Zásadní nejsou, spíše jen tak pro informaci. Nějaké jsem už někde zmiňoval, něco je nového.

Výroba:
1) ke konci roku 2020, bylo vyrobeno cca 10 000 ks.
2) současný motor KE500 splňuje standard Euro4, což vyvolává otázky co bude s motorkou v roce 2021. Přihlášené kusy se prodají a další...?? Na můj dotaz mě bylo ale řečeno, že na úpravě motoru na Euro 5 se pracuje a pravděpodobně v březnu 2021 by měli dostat certifikaci. Jaké úpravy na motoru probíhají nevím, ale bylo by fajn kdyby to tak bylo - RVM (Colove) 500 by se vesele prodávalo dál, což by pro nás bylo jen dobře.

Technika:
1) signalizace příchozího hovoru - kontrolka je a dle vyjádření výrobce, je tato funkce zakázaná. Tzn. teoreticky by měla jít povolit...
2) Udávají v reklamním prospektu možnost nastavení jasu podsvícení - dle vyjádření tato možnost ale není.

To je zatím vše.
A ještě tady je youtube kanál člověka z Colove:
Youtube Colove
Ještě jsem objevil, že tento motocykl, se snad v Číně prodává jako Excelle 500x.
A k němu se pak nabízí zajímavé příslušenství.
Viz. :
Padací rám

Držák na mobil, navigaci

...a další...

BOBO45 (0) napsal 29.03.2021 v 10:36

Zdravím chlapi to colove je čínská firma vyrábějíjí tuto mašinu,hodte do googlu colove ky500x a máte veškeré info. B.

1 reakce

Johny_R
Johny_R 29.03.2021 v 10:49

Díky. Tuto informaci vím od počátku, však ji také všude uvádím, takže to není nic nového ani neznámého. S Colove si také občas dopisuji. ;) Hezký den.

Igys (1) napsal 09.03.2021 v 20:44

Držák na navigaci už mám, docela slušně udělaný, akorát ta tyčka je hodně tenká. Mám držák na mobil od Shad a musím tam dát ještě nějakou další gumu aby to drželo.

1 reakce

Johny_R
Johny_R 12.03.2021 v 08:53

Ahoj, tak super. Já jsem držák nekupoval, díky tomu že mám navigaci na řídítka, tak jsem rád za Tvé reference. Průměr trubky určitě půjde vyřešit, nevím kolik chybí, teď jsem měl v ruce hadici na vzduch na traktor, pěkná guma, vnitřní průměr cca 13, venkem cca 25. :)

Johny_R (26) napsal 07.01.2021 v 21:46

Igys: Děkuji. Já jsem tak nějak už z té Jawy zvyklý se postarat o všechno sám a tak stejně i kolem RVM moc informací není - tak si je seženu také sám.
A jestli to bude ku prospěchu i ostatní, tak jedině dobře.
Co mě ale překvapilo, co je zajímavých doplňků (zvláště padáky, větší plexi) na tom shopu shopee. Já to neznám, je to obchod snad jen pro jihovýchodní Asii a tak tam nakupovat jako na Aliex. asi nejde.
Tak je to dobré minimálně pro informaci, že se o tu výrobu doplňků někde přeci jen zabývají.
Držák navigace snad bude OK, také jsem na něj koukal, ale nakonec je pro mě zbytečný - mám orig. Tomtom na řídítkách.
Hodně zdaru a radosti!

Igys (1) napsal 07.01.2021 v 20:06

Vy jste naprostý ďábel (myšleno pozitivně) ve zjišťování informací o RVM, přilbu dolů. P.S.: držák na navigaci jsem si objednal, tedy jenom tu "tyčku" tak uvidím, až dorazí postnu foto

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • nový SW ECU Euro4 v2

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší. Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.08.2023
    Uskutečněno: 17.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023