Jawa RVM 500 (2020)

Vlastník Johny_R
Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Vloženo: 01.01.2021, Uskutečněno: 01.01.2021, Stav tachometru: 2430 km, Zhlédnuto: 34x

Rok 2020 je nenávratně za námi a ať byl jaký byl, věřím že z něj přetrvají především ty hezké a příjemné vzpomínky.
Já, abych měl těch hezkých vzpomínek co nejvíce a protože počasí zase tak moc zimní není, jsem se rozhodl pro poslední projížďku. V RVM jsem měl ještě baterii, chci co nejdříve dosáhnout nájezdu 3000km, abych měl za sebou druhou výměnu oleje a teprve po této hranici považuji motor za zajetý, tzn. pak teprve můžu zkusit jeho chování ve vyšších otáčkách od 7500 k maximu.
Osobně si myslím, že se tam toho moc dít nebude. Motor táhne dobře v nízkých otáčkách, v podstatě od volnoběhu, střední pásmo je nej a ve vyšších, co jsem zkoušel krátce kolem 7500 se mě to zdálo už takové uvadající. Ale budu vědět až po překročení těch 3000km.
Cestovat se dalo docela i v teple, až nějaké echt oblečení nemám, štítek a blastry fungovaly dobře, takže to bylo příjemné. Horší byly silnice pokryté někde solí, jinde lehkou námrazou, takže opatrnost byla více než na místě a po dojetí bylo motorku nutno umýt, neb minulou zimu jsem takhle jel na 350, chvíli jsem ji nechal a pak jsem poleptaný hliník sotva uvedl do původního stavu.
Něco málo jsem přeci jen najel, takže se mě povedlo natočit cca 2430 km. Bylo by fajn jich stihnout více, ale to budu muset stihnout už v roce novém.
Jízda byla jinak fajn, zaměřoval jsem se na pocity z brzdy, motoru, jeho vibrací, protože mě v hlavě ležely slova z poslední recenze jednoustopou. Zkoušel jsem mačkat nádrž, boky, byly docela pěkně zmrzlé, ale nevrzaly, brzda brzdila stále velmi dobře, motor nevibroval ani při 120km/h, tak jsem byl spokojen, že u mě je vše v pořádku.
Všem do roku nového přeji vše dobré, hodně bezpečných a radostných kilometrů, žádné závady a pevné dobré zdraví, ve snad normálním světě.

emté (0) napsal 25.01.2021 v 18:48

Zdravím.Pěkný článek .Jen takový dotaz,zabrousil jsi i do nějakého lehčího terénu?RVM už taky netrpělivě vyhlížím.

1 reakce

Johny_R
Johny_R 25.01.2021 v 20:02

Ahoj a díky moc. Snažím se informovat o věcech a stavu co s RVM zažívám, jak to jezdí, co mě těší a co je špatné. Snad to ostatním něco přinese.
Co se týče lehčího terénu - ano, jezdil jsem, ale bohužel originální pneumatiky nejsou to pravé. Klasická polní cesta, šotolina, díry, kameny - to bylo v pohodě. Dobře se jezdí ve stupackach, pérování to bralo dobře. Rozblácena cesta, mokrá tráva, listí... Tam to dost klouzalo a v měkké hlíně jsem to zahrabal. Naštěstí to díky váze šlo vytáhnout ručně. Jako kritiku bych uvedl příliš citlivý plyn, na hrbolech je jak jízda dost ucukana, chce to fakt jemně.
Nedivím se Ti já netrpělivě vyhlížím lepší počasí, už chci jezdit. Ať Ti to utíká. ??

Johny_R (26) napsal 04.01.2021 v 10:31+2

Jura1284: Ahoj a díky. Jindra na jednoustopou dělá hezké a kvalitní recenze, rozhodně má pravdu co se týče dostupnosti dílů - věřím že Jawa a v Evropě další prodejci jich bou mít dost, ale oproti Hondě apod. to není taková jistota, stejně jako možné doplňky a příslušenství.
Ale já doplňky nepotřebuji, je tam vše co chci a co tam je funguje velmi dobře, takže mě to netrápí. A kdyby, např šusplech pod motor, tak si ho udělám sám. Řešil jsem přídavná světla, v terénu v noci potřebuji vidět více do zatáček, ale to jsem si světla objednal bez ohledu na model, už mě přišly, vypadají schopně a kupodivu i kvalitně, tak jen jak se k tomu dostanu, budu muset RVM trochu rozebrat a světla zapojit. To chci ale dělat raději v teple, takže buď vytápěná garáž, nebo počkám až se oteplí.
Jinak jsem velmi spokojen a nemám výhrad, opravdu si to užívám dobrém slova smyslu, takže věřím že i Ty budeš spokojen a RVM Ti bude dělat jen radost.
Jen to čekání... tak ať to příjemně utíká.

Jura1284 (0) napsal 04.01.2021 v 09:46

Ahoj krásný komentář moto mám taky objednané koncem ledna by měla být a teď jak sem viděl jednou stopou tak jsi mě trochu uklidnil.
Snad to bude OK

Milan1963 (272) napsal 01.01.2021 v 12:09

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • nový SW ECU Euro4 v2

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší. Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.08.2023
    Uskutečněno: 17.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023