BMW R 1150 GS (2001)

Vlastník Zdenekkkkk
Vloženo 3.10.2013
Aktualizováno 4.3.2020

Prodáno.
Je to prostě hroch. Velkej těžkej mastodont ale to jsem přece chtěl.

Motorka koupena od motobella (Strakonice I) - Seriozní jednání - doporucuji.

BMW R 1100 GS: starší a pěkný kousky nebyly zas o tolik levnější
BMW R 1150 R: nase silnice

První dojmy - v prve řade velikej respekt. Po roce je to ale nádhernej pocit zase jed.

Motorku bych doporučil pro - moto mohou sedlat v pohode i méně vzrostli jedinci

Doplňky na motorce - Z vybavy je zde vse - vyhrivane hefty, abs, pridavne světlomety dokonce i moznost startovat přes kabely bez nutnosti pripojit na baterku + par dalších drobnosti a kufry mam z erka.Co vic si prat. Jiz je dodelana zásuvka na riditka k navigaci i s drzakem. Také jsem dodelal mrizku na chladic.Pohral jsem si i se zástěrkami na valce. Nechal jsem si udelat na zakazku sedlo - to ale nasledne po trech mesicich prodano a navrat k originalu. 19.2.2019 koupeno sedlo borbro.

5.10.2013 dorazil hroch do garaze. BMW je dovezeno z Nemecka od prvního majitele rocnik 1952. Najeto sedesatdevet tisic a par drobnych. Moto jsem si prihlasoval sam, tak mam kompletni německou dokumentaci + velmi peclive vedenou servisni knizku.
_
Po první jizde jsem doladil, zmekcil podvozek a nyni jiz krasne filtruje nerovnosti.Idealní na naše rozbitý silnice.Samozrejme tim nechci tvrdit ze jen bmw je na nich nej,jen rikam ze mne celkovou koncepci a chovanim vyhovuje.Je to hlavne srdecni zalezitost z dob kdy mi deda, jako malému klukovi, vypravel jak mel ještě valecnyho bavoraka. Ted se konecne budu moc v pohode podivat i do zapadlejších koutu naší krasne vlasti, a ne jen po silnicich první, maximalne druhé tridy.
_
Motor, tak takovy rozdil oproti 1100 jsem opravdu necekal.Je to ale hlavne dano sestistupnovou převodovkou. Kratsi odstupnovani oproti petistupnove u 1100ky dava 1150ce podstatne lepsi dynamiku. Ja v ni mam dlouhou sestku, super na dalnice, dobra na rovnejsi useky ale v pohode se necha dat v devadesati a jen tak v klidu se kochat, pro rychle predjeti se ale musí podradit.
_
Při celkovem srovnani po tech par kilometrech co mam najeto, musim rict ze:
ochrana jezdce pro r1100r
motor + převodovka pro r1150gs
komfort sezeni plus minus stejný - každá si komfort vykládá po svém (obě parádně)
poloha za riditky pro r1150gs
podvozek na horsich silnicich(u nas podstatne prevazuji) pro r1150gs
_
Vse jsou jen me pocity tak mi za ne prosim nekamenujte.
_
V roce 2014 je v planu Rumunsko tak uvidíme.

MaraSeby
MaraSeby napsal 03.12.22 v 11:17 10b.

Ales600
Ales600 napsal 10.06.18 v 08:11 10b.

Krásná brambora určena k hltání km + dobrodružné tripy

pkKun
pkKun napsal 20.11.17 v 20:09 10b.

Jo, jo dvouválec, akorát má ty kozy svěšený víc jak ta moje

Máťa123
Máťa123 napsal 10.10.17 v 07:45 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.04.17 v 23:54 10b.