Yamaha YZF-R6 (2005)

Vlastník Dom_Vysočina
Vloženo 30.4.2013
Aktualizováno 15.10.2016

Kráska na první pohled, lehká, ovladatelná a řeže jak pila !

Yamaha YZF-R1: důvod neuveden
Honda CB 600F Hornet: důvod neuveden
Suzuki SV 650S: důvod neuveden
Kawasaki ER 6F: důvod neuveden

První dojmy - První dojem byl absolutní úžas. Zamiloval jsem se do ní. Je to rozkošná kočička s krásnýma kukadlama. Už jen vidět ji, byla extáze. Splnil se mi můj obrovský sen !

Motorku bych doporučil pro - Pro člověka 175 cm ideál. Já měřím 192 cm a taky v poho :-D

Doplňky na motorce - Power Commander USB 3, sportovní (centrální) tlumič, nová baterka, sportovní plexi, sportovní výfuk mivv s homologací, lepší držák SPZ

Yahama YZF R6 2005

23.3.2013
Jsem mašinu dovezl. o dva týdny později ji přihlásil, udělal pojištění a momentálně čekám na doplňkovou zkoušku na plný Áčko

14.7.2013
Auto vyjelo do protisměru a já skončil v příkopě i s motorkou. Naštěstí sem jel celkem pomale. Sice si pamatuju jen před a až po, ale hlavní je, že mašina žije Přes zimu alespoň bude na čem dělat a nebude nuda. Dobrá zkušenost dobudoucna.

21.8.2013
Tak jsem snad pobral trochu víc rozumu, zkušeností a hlavně zodpovědnosti. Mám natočeno něco málo přes 3400 km. Gumy nejsou skoro vůbec sjetý a motorka sedí parádně. Ještě další trojku snad najedu. Navštívil jsem Rakousko a projel půl republiky v česku. Zatím naštěstí bez dalšího crashu...

29.10. 2013
Tak pro mě už letos sezóna skončila. Můžu říct, že jsem si to s kráskou opravdu užil. Nalítání něco kolem 7000 km. Na jaře mě čeká servis v 21 000 km a hlavně musím přezout. Přes zimu plánuji komplet plasty, polepy a pokud zbydou nějaké prašule, tak bych rád dokoupil padáky, sportovní páčky. Ještě bych rád pořídil tlumič řízení, ale na to asi nezbyde, protože ještě musím pořešit koženou kombošku. Příští sezónu plánujeme vyrazit na okruh, tak snad to bude stát za to.

08.04.2014
Zas něco napíšu o mašině. Letošní sezóna pro mě nezačala moc dobře. Musel jsem investovat a ještě budu.

V první řadě musím vychválit gumy. Pokud se teť z hlavy nepletu na BT 023R už mám nalítání přes 8 tisíc a ještě něco snesou - resp. musí. Musel jsem rozdělat kyvku a vytáhnout tlumič. Chudák to nepřežil. Prozatím jsem tam hodil origo, protože jen tak vyhodit Wpčkovej tlumič... to přece neudělám.

Co mě momentálně čeká a nemine:

- zítra příjde tlumič řízení od Trible Performance (sem zvědav)
- dokonce mi dorazí zrepasovaný centrál od WP
- pak musím koupit svíčky a vyměnit
- vomrknout elektriku, protože se mi loni přepálila (idioti v servisu strčili kabely mezi ventilátory)
- no koupit nový boty, aby jí holce nebyla zima

Co bych letos chtěl:

- koupit padáky na přední kolo a motor
- koupit lámací CNCčkový páčky
- koupit zábranu proti strčení čehokololiv do rozety (přišel sem o palec :D)
- vyleštit světla
- no a ty kapoty stříknout, to se mi ale asi letos nepoštěstí

19.2. 2015

Tak bych řekl, že už mám na té své krásce pár kilometříků naježděnejch. Pobral jsem opět trochu více rozumu a zkušeností a konečně se dostal z puberty :D.

- Trible Performance - tlumič co stojí něco kolem 5k - už si nedovedu představit ježdění bez něj
- Wpčkovej tlumič mi v servisu posrali... takže vyhozený 2k
- Boty sem přezul, zadek cca 60% a předek stále od koupě (cca 17000 km - nevěřím vlastním očím - na druhou stranu je tvrdá, neklidná a nevěřím jí :D ještě tak 10% vzorku, takže letos z jara první věc co udělám)
- Elektriku jsem si opravil své pomocí a dal nové svíčky CR10 tuším - klasické

Zatím nalítáno cca 25 000 k a momentálně mašina v servisu.
- ventily
- kontrola rozvodů
- kontrola spojky
- výměna oleje v předních vidlích

Letos jsem pořídil:
Gipro - ukazatele zařazené rychlosti
Carbonové krtky na otáčkoměr

A plánuji stále nový lak, který jsem opět před zimu nedal :D no a pak už mi chybí jen pár drobností k maximální spokojenosti. Loni jsem navštívil okruh: https://www.youtube.com/watch?v=-bxxEx5rgxk
a letos jedu na MotoGP. Co víc dodat, už se moc těším, až to zas vypukne

context
context napsal 24.04.14 v 09:19 10b.

krásna r6, přeji hodně km bez nehod a dlouhou sezonu

Dom_Vysočina
Dom_Vysočina napsal 08.04.14 v 11:26

No to jo , snad brzo dostane nový kabátek.

svetlikjirka
svetlikjirka napsal 08.04.14 v 11:21

Ta poslední fotka by se mohla jmenovat: Jak šla R6 na houby.

Dom_Vysočina
Dom_Vysočina napsal 05.05.13 v 21:48

jojo, díkky

EveryBady
EveryBady napsal 05.05.13 v 20:08 10b.

Moc pěkná hodně štěstí při tom řidičáku