Honda XL 650V Transalp (2006)

Vlastník Metis
Vloženo 18.9.2012
Aktualizováno 2.1.2024

Klasika, výletní pohoda, žádný divoch, ale příjemné a spolehlivé svezení. Pro mě jako začátečníka ideální, lehce ovladatelný stroj. Prostě osvědčený léty prověřený Alpik.

První dojmy - ovlasatelnost, jednoduchost, průběh motoru

Doplňky na motorce - vyhřívané rukojeti Oxfort, padáky Givi, centrál. stojan, 12V zásuvka

Budou to tak 3 roky, co mi v hlavně začala hlodat myšlenka na "velkou" motorku a každou sezónu sílila. Tento rok jsem neodolal, na začátku prázdnin udělal papíry a již předem sem vybíral "tu pravou". Měl sem jasno, že chci (c)enduro, nejsem na žádnou divočinu a kolínka :) Po přečtení x diskuzí nejen tady na foru sem se rozhodoval mezi Transalpem, V-Stromem a GS650. Vyhrál dvouvál a po vyzkoušení Transalp :) Láska na první pohled no...a přesto že mám 188cm, 90Kg a bál sem se že bude "malá", je mi akorát a i ve dvou pohodka.

Motorku mám krátce, zatím první týden provozu za námi. První velký test přišel hned po koupi, jel jsem si pro ni až ke Zlínu a zpět sem to odjel. Měl sem trochu obavy, přece jen první jízda a hned 240Km, ale po pár desítkách km jsem se na Transalpovi cítil "jako doma" a svezení to bylo na první dobrou opravdu příjemné a pohodlné.
Je to moje první velká motorka a seznamujeme se, najeto zatím po tom prvním týdnu cca 600Km. Ale každý metr asfaltu (nebo toho co u nás připomíná cesty) si moc užívám a hrozně mě baví. Výkon pro mě dostačující, příjemně táhne odspoda, krásně "vstřebává" nerovnosti. Ani ty často zmiňované vybrace u TA při nižších rychlostech sem zatím nepocítil. Postupně budu doplňovat další zkušenosti, protože teď to jsou v tom nadšení samá pozitiva :)

---

V plném proudu sezony (srpen 2013) už mám na Alpikovi od května najeto pres 6000 Km a tak mohu již lépe zhodnotit jízdní vlastnosti, výkon apod. Musím zaklepat, že je to fakt "držák", spolehlivě šlape a nikde mě nenechal V červenci sme spolu byli v Rumunsko, najeli sme přes 3500 km bez závady.
Stroj se mi už dostal lépe do ruky, ovládaní je jistější, výkon mi zatím nechybí, i když už vím, jaký má hranice a delší cestování ve dvou by už tak pohodlné nebylo a co se týče výkonu, řekl bych, že by mi nestačil... Každopádně v jednomužném cestování s plnou náloží není problém. Jízdní vlastnosti jsou i tak příjemné, motka drží stopu, krásně padá do zatáček. Jen na hodně nezpevněných cestách, kde jsou dost díry, hupy apod. občas škrtám centrál. stojanem, zdá semi dost měkké pérování, to se ale dá poladit.
Celkově velká spokojenost a určitě spolu nějaké ty další sezony odjedeme :)

black333
black333 napsal 07.08.13 v 13:19 10b.

Odo mna maš plny počet.Toto je ešte ta klasika endura a hlavne,vyzera najkrajšie aspon podla mna stary transalp a novy.Toto je krasa a farba super.Nech služi

Mr.Marex
Mr.Marex napsal 20.11.12 v 16:44 10b.

Kultovní cenduro. Správná volba a k tomu jasných +10b

Milan1963
Milan1963 napsal 27.09.12 v 09:46

Hezký a OSVĚDČENÝ STROJ. Počasí přeje, tak jezdi. 10 bodů

Metis
Metis napsal 20.09.12 v 15:11

Diky za komenty, sem s Alpikem zatim moc spokojen. Kilometry budou doufam stastne pribyvat :) uz jen to pocasko aby jeste trochu pralo do konce sezony...

radek89
radek89 napsal 18.09.12 v 20:34

myslím že budeš spokojen je to správná volba