Derbi Terra 125 (2010)

Vlastník KubíGS
Vloženo 27.5.2010
Aktualizováno 20.8.2011

Čekuj Derbi Terra 125 vše co požaduje nactiletý mladík =]->> viz. moje zkušenosti.

Technické údaje:

Rozvor:1444mm

Typ rámu:dvojitý páteřový

Materiál rámu:ocel

Derbi Terra 125
Snažím se s Vámi podělit "lajcky" o me zkušenosti s touto motorkou která mi přirostla k srdci.Čekujte.

7.6.2010
Mám najeto 1060km a hodlám zajet na servis.Výměna oleje,filtry,kontrolování ventilů.Zatím žadná závada pěkně se to sviští po silnicích.

28.8.2010
Mám najeto 3500km.Žádné zavady.Motor šlape jako švicary taky aby ne když je to Piaggio motor.Na motorku nedám dopustit a všem ji doporučuju.Lehká ovladatelnost zvyknul jsem si na to je to jak kolo takže místo kola mam ted tohle =D

5.10.2010 V tuto chvili mám najeto něco přes 5000km a moji prvni sezonu kterou jsem stravil s Derbinou.Po tolika kilometrech s touto motorkou už jsem se zžil a chtěl bych se svami podělit o + a -.

Hmotnost
Spotřeba
Akcelerace

Spojka
Vysokootačkový motor
Ovladatelnost
Brzdy

Startování
Řetěz(originalní se roztahuje jak sviň)

Svitící neutrál(ikdyž tam není)
Padaní budíku(stalo se mi jenom 2x a jenom ze začatku)

Myslím si,že to je všechno co bych mohl říct.Tuto motorku bych nevyměnil,protože si myslím,že lepší a hlavně lehči cestovní enduro není...Má všechno co 16letej kluk chce,výkon,rychlost,zrychlení,ovladatelnost v terenu.

* 1 PORUCHA *

Dne 8.10.2010 jsme se s kámošem jeli projet do hor.Po odjetí asi 80km (i kouskem Polska) jsme dojeli do Jaroměře a tam to začalo.Po nastartování to neudrželo otáčky a jedině pod držením plynu,aby se to drželo v otačky to šlo.Rozjeli jsme se a prvni kulatak,takže zastavit a dát přednost... Pustil jsem plyn a hned to chciplo,takže zase nastartování pod plynem jinak to zdechlo.Takhle až domů,ale než jsem dojel dom tak jsem ještě v HK (Hradec Králové) udělal defekt a dojel pak 3km domů po prazdném kole,takže opravení kola (50Kč) (hřebík v kole a pak trošku prodřená duše). Po dojezdu domu jsem řešil zavadu co se stalo.Přišel jsem na to,že jako kolegoj tady z Motorkařu který má Derbi Terra Adventure mi tam praskla PRÝŽOVÁ SACÍ PRŮPOJKA MEZI KARBURÁTOREM A HLAVOU MOTORU.Doma už to nešlo nastartovat a atd.,takže když jsem to pak sundal tak jsem zjistli že tu gumu prořízla kovová páska,která byla dost stažená a jak se to tam hýbalo tak se rařízla a praskla.Porucha se řeší a do týdne by mašina měla znovu vyjet.

(Karburátor tam byl zašmodrchán v kabelech no strašné,takže po me upravě a uspořádání kabelu tam je ted nádherný prostor.)

Motorka po opravě nechtěla chytnou a nevěděl jsem co stím,poté mě napadlo,že bych to mohl zkusit roztlačit což se povedlo a konečně Derbina chytáá na maknutí a klape si pěkně.Před začátkem sezony mě ještě čeká servis na výměnu oleje a pak může sezoná začit =]

20.2.2011
Zima se nam pomalu bliži ke svému konci a Derbinu jsem několikrát za zimu když bylo sucho a pěkně vytahnul a jel se projet.Všechno klape jak má a už aby se jezdilo a bylo pěkně.

23.3.2011
Byl jsem na servisu na 6000km,výměna olejového fitru a oleje.Jinak kotrola všeho ostatního.Trvalo jim to 2,5h a dostali odemně 1310,- se servisem jsem byl spokojen a za dalších 5000km se tam vracím z5 =]

Tak a skončila nám jedna etapa a to etapa s Derbi.Myslím si,že nic lepšího na začátky jsem si nemohl přát.Ted jenom čekat na větší..

Kimbo
Kimbo napsal 09.07.11 v 10:06

120kg + pohotovostní hmoty ! váží motorka ! žádná lehká motorka to není !

KubíGS
KubíGS napsal 23.03.11 v 18:06

opravdu je lehká...oproti Varaderu tohle je luxus... podmítnuté pole,písky jede to jak drak což bys s Varaderem nemohl.Dík

czech-mirecek
czech-mirecek napsal 23.03.11 v 17:58

Nice motka ... taky jsem se rozhodoval mezi ní a blatkou ...blatka nakonec zvítězila... ale velice pěkná motorka 10b ... a má opravdu jenom 102kg ???

Nicole.N
Nicole.N napsal 20.03.11 v 15:32

wow...opravdu kočka...tak ať vám to šlape a 10b k tomu i odemě

pliczb
pliczb napsal 26.01.11 v 13:15

Ta červená je velice elegantní . 10bodů za pěknou recenzi a hodnocení si dovolím přidělit