Derbi Terra 125 (2009)

Vlastník TheToxic
Vloženo 30.9.2010
Aktualizováno 19.4.2012

Je to fakt supr stroj a myslim že jsem neudělal chybu

Tak už za sebou máme první krůčky a zatím nezklamala průběh výkonu je pěkný ale je schovaný až ve vyšších otáčkách motorka je dle mého gusta dost zpřevodována do síly takže asi změním sekundární převod jiné úpravy po výkonnostní stránce neplánuji. Chtěl bych si sehnat hliníkový kryt motoru protože ten co tam je vzhledový faul. Jinak na moto jsem si nechal vyřezat polepy a myslím že se povedly. Taky až budou peníze tak si pořídím nějaké kufry protože do úložného prostoru motorky narvu stěží povinnou výbavu.

19.Dubna 2012
Tak už mam najeto přes 9000km takže si myslim že už jí můžu zhodnotit.

Motor
Tak motor je asi nejlepší část téhle motorky, vodou chlazený čtyřventil, šlape jak hodinky a těch 15 poníků tam vopravdu je. Prostě motor je fakt peckovej

Tlumiče
Tak tady už je to slabší zadní tlumič strašně houpe, v jednom se to dá ale ve dvou je to jako jízda na prázdný gumě. V terénu je taky mizernej zadek strašně odskakuje, stejně tak i předek, ten je na jednu stranu měkej, ale i přesto mlátí do rukou a odskakuje.

Brzdy
S origo deskama mizerný ale s novej deskama už gut. Origo destičky jsem hnedka přehřál a takže tam šly Goldfreny S3 a hnedka se zlepšil brzdnej účinek. Jinak zadní brzda má páku hrozně u motoru ale to je asi o zvyku, ale já jí trochu protáhl do strany.

Ovladatelnost
Ovladatelnost je super je to jak koloběžka asi k tomu taky přispívá nízká váha. Mezi autama se dá kličkovat líp jak na skůtru takže palec nahoru. Jinak v terénu trochu vadí velká bandaska.

Rychlost
Zrychlení je slušný není problém natrhnou jakoukoliv 4t dvácu. Maximálka se s origo sekundárem pohybu kolem 115km/h s o zub větším okolo 130km/h

Vzhled
To je asi každýho věc ale mě se moc líbí vypadá jako silnější moto a krom toho plastového krytu motoru nemá žádné vady na kráse.

...Záver...
Celkový problém snad všech stopětadvacítek je že se osazujou levnými komponenty jako jsou např tlumiče, řetěz, brzdy atd. a tato není vyjímkou. Ale já jsem s motorkou velmi spokojen a koupil bych si jí znova.

Milan1963
Milan1963 napsal 12.06.23 v 08:48 10b.

istonbike
istonbike napsal 04.05.12 v 16:10

Tahle dvácková Terra vypadá velice dospěle a určitě bude lehoučká na ovládání dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách

tomas.s.
tomas.s. napsal 09.04.12 v 17:08

moc krásná bejt mladší, asi bych jí musel mít

TheToxic
TheToxic napsal 21.11.10 v 18:21

o červený sem taky přemejšlel ale nejhezčí je asi žlutá.

Fernando55
Fernando55 napsal 17.11.10 v 14:29

konečně někdo kdo není červenej :D