Derbi Terra 125 (2011)

Vlastník Dodo_Terra
Vloženo 30.7.2012
Aktualizováno 12.7.2015

Je to můj první miláček a už po těch kilometrech vím, že jsem neudělal chybu .

Honda XL 125V Varadero: Je to takový tuctovka a je jich hodně, a já mám rád věci které moc lidí nemá :)

První dojmy - No co by? Skvělá dváca, co jede pěkně.

Motorku bych doporučil pro - Perfektní je pro 16-tileté kluky co chtěj skvělou mašinu do začátku. A také pro starý pardály kteří nehoní rychlost a preferují pěknou spotřebu a kochací tempo.

Doplňky na motorce - horní kufřík, nosič bočních kufrů, padáky, širší řidítka,

Tak co o tom dodat? Pěkné lehké cestovní enduro s výkon 11kw. Tak mám naježděno něco přes 4000km a můžu konstantovat jedinou věc, super stroj.

Objem 124.2 cm3
Výkon 11 kW
Příprava paliva Karburátor
Chlazení Kapalina
Hmotnost 117 kg
Výška sedla 815 mm

Vyzkoušel jsem mnoho druhu cest a na polní cestě není problém jet 80km/h a pořád si připadáte jako v gauči. Odprůžení a celkově pohodlí si nemůžu stěžovat, to sedlo je oborvskej gaučík. Sednul sem na YBR a připadalo mi, že sedím na prkně :DD. Prostě sem si zhýčkal zadek. Ve městě nádhera.

Brzdy, nevím jestli se mi to zdá, ale brzdí perfektně, ve dvou a když sem to zamáč tak jsme zastavili z 90 pomalu na fleku, a parkrát mě zachránili i od průseru.

Spojka nádehrnej průběch mačkat můžu i malíčkem, no prostě nádhera.

Čím víc má ta motorka najetou tím mě víc udivuje, jak mě příjemně překvapuje, už není tak ucukaná když nechám padnou otáčky 4,5 - 5 tis. Laicky řečenou zajiždí.

Více chválit budu až něco promyslím.

Věc která mě štve, je že se jednou za čas vynuluje denní stav km a hodiny. (hlavně ty hodiny mě štvou).
Automatický sitič, tak s tím sem měl problém tak cca prvních 2500km pak už je OK. Vystrčím motorku brnknu o startér (to je další věc), jdu se ustrojit a vyrážím.
Studené starty už sem ji to říkal při servisce, ale je to furt stejný, ta motorku prostě na brnknutí nechytne. Prostě až na podruhé, ale to už je tutovka.

21.září 2012
Tak jsem si konečně splnil přání, a vyrobil jsem si padáčky. Konečně mi dorazily z komaxitu. Inspiroval jsem se z GSa adventurky.

30.ledna 2013
Motorka je na prodej. Kdo má zájem pište PM.

20. dubna 2013
Poslední dobou přemejšlím (po té co s mi ozvali různá individua) že si terrinku nechám do 20 než udělám neomezenej a pak ji možná někomu prodám. Protože to co na mě někteří kupci zkouší, můžu jenom kroutit hlavou.

Jinak doplnění k motorce:
Poslední dobou zjišťuji že se s motorkou dá jet bez problému na 3,5-4 tis a motorka s tím nemá problém (což si myslím že předtím bylo nemožné).
Jinak letos (2013) už ji toliká nehoním jako jsem dřív jezdíval 110-120, ale raději jezdím více kochačky a tu jízdu si užívám. :)
Plánuju letos vyrazit více na srazy a různé akce. Zejména někam za zatáčkama do hor.
Začínám si vyrábět stojan pod motorky, když se k ní nedá přidělat centrál (ono by to určitě nějak šlo, ale nechce se mě do toho doma pouštět, a nevím jak by to dopadlo). V nejbližší době to hodím do deníku.
Také řeším zadní gumu, jestli koupit víc offroudovou Mitas e09, nebo Mitas e07, ale asi to vyhraje 07.. no uvidíme mám ještě tak 1000km čas.
Jinak motorka jede stále perfektně a bez vad, a na dvacku jede dost. Zatím stále bez poruch a nějakých závad.

Dodo_Terra
Dodo_Terra napsal 22.09.15 v 13:31

Já jsem s dílama neměl problém, to co bylo v ČR bylo za pár dní doma, pokud to bylo něco specifičtějšího, tak cca 3 týdny než to dorazí z itálie, ale nic strašnýho. To jsem věděl, když jsem to kupoval...Nemůžeš čekat díly koupíš v místní mototechně, ale sehnat se daj. Mě všechno na Terre dělali v motocentrumBB ve vysokém mýtě a i přes ně jsem všechny věci objednával.

cochy
cochy napsal 20.09.15 v 19:40

Nadherný stroj ! Taky uvažuji o koupě nějáké 125 . Rozhoduju se právě mezi Terrou a Varaderem .
Mužu se jen zeptat jak je to s opravama a nahradníma dílama ? Jen k vuli tomu mám strach jít do terry . Tera se mi toti žlíbí o mnoho víc jak varan :)
Jinak super recenze :)

Fidel1994
Fidel1994 napsal 06.02.14 v 13:24 10b.

Moc hezká mašina, když jsem měl na motoinzerci Simsona, tak taky všelijací "kupci" mi volali, no a ty sms (koupyl bisem toho simala) ...dopadlo to tak, že je dodnes doma.. 10 b.

Podsa
Podsa napsal 18.01.14 v 19:29

Dodo_Terra, kdyby sis rozmyslel prodej, tak bych toho tvého mazlíka vzal. Netlačím na tebe, jen poptávám pro syna. Ta tvoje Terka je pecka . Když tak napiš podsa@volny.cz Dík Petr

Dodo_Terra
Dodo_Terra napsal 20.10.13 v 20:52