Derbi Terra 125 (2011)

Vlastník matytom
Vloženo 4.4.2014
Aktualizováno 4.4.2014

Šikovné obratné endurko na každú príležitosť.

Honda XL 125V Varadero: důvod neuveden

První dojmy - Zvuk motora je troška uklepaný a motorka sa musí točiť jazdné vlastnosti sú však veľmi dobré na ceste aj mimo nej. Veľmi pohodové povozenie s priaznivou spotrebou na každý deň.

Motorku bych doporučil pro - Začiatočníkov, rekreačných jazdcov

Doplňky na motorce - rajdy, plexy, boxy

Bola by škoda neosadiť ju minimálne veľkým zadným kufrom na pripravený nosič, tankvakom a vyraziť niekde ďaleko. Bohužiaľ, nádrž je plastová, takže tankvak jedine s popruhmi a priestor pod sedadlom (ktorý sa nešikovne zatvára, pretože kľúč sa po otvorení nevracia do svojej pôvodnej polohy) je akurát na mobil, kľúče a tenšiu peňaženku. Zadná platňa má zospodu ušká, takže prípadné uchytenie batožiny aj bez kufra nebude najmenší problém.

Široké rajdy padnú príjemne do rúk a sériovo montované kryty rukovätí potešia v chladnejšom počasí. Plexi odvádza svoju prácu naozaj potešujúco, vietor mi zachytáva len vršok prilby a vonkajšiu stranu ramien, takže na mňa takmer vôbec nefúka. Možno predné plasty s nádržou mohli byť kúštiček širšie, pretože na nohy celkom fúka, ale to si už naozaj vymýšľam, pretože ochrana pred vetrom je ukážková. Pri dlhšej jazde oceňujem veľmi pohodlné sedadlo a moja zadnica vôbec neprotestuje, no jemne mi začala vadiť poloha nôh, teda skôr zbytočne ostrý uhol v kolenách na takýto typ motorky. Stúpačky mohli byť o kúsok nižšie.

Motor taktiež prekvapuje svojim neotravným prejavom vo vyšších rýchlostiach. Pri 90ke točí 7 300 otáčok, čo je na 4T osminku príjemná hodnota, stovku má presne pri ôsmich tisícoch. Pri maximálnej dosiahnutej rýchlosti 120 km/h, otáčky stále neboli v červenom poli, no príjemne sa ide niekde do 110, kedy má motor 9 tisíc otáčok a jemné vibrácie do rajdov a zubatých stúpačiek bez gúm nie sú nijako nepríjemné. Pri prejazdom mesta budeš musieť podradiť o 2 kvalty, šestka 50ku naozaj nezvládne.

Ako som spomínal, podvozok bravúrne zvláda naše ,,kvalitné“ cesty, no pri rýchlostiach nad 100 je už cítiť nejakú tú nervozitu, čo je však daň za dobrú ovládateľnosť v meste. Spotreba pri akomkoľvek režime len ťažko prekročila 3,6 litra na sto.

Milan1963
Milan1963 napsal 04.04.14 v 12:09 10b.

Terra je pěkná motorka. Přeju další příjemné kilometry !