Derbi Terra 125 (2011)

Vlastník Asterix16
Vloženo 6.3.2017
Aktualizováno 4.10.2019

Dobře ovladatelná, lehká, na začátek perfektní stroj.

Motorka koupena od FIRMA:EuroCycles (Vítězov)

Honda XL 125V Varadero: Moc těžká na začátek avšak je to Honda
Yamaha WR 125X: Není moc adept na cestování. Moc tvrdý posed

První dojmy - Když jsem se rozhodoval tak to nebylo vůbec lehký. Každá je v něčem jedinečná. A každá má svoje mouchy. Řekl jsem si že chci vyčnívat trochu z řady a mít něco čeho moc v Česku oproti adeptům není. A myslím že špatnej výběr to nebyl.

Motorku bych doporučil pro - Pro začínající jezdce. Jak pro holku tak i pro kluka ;)

Doplňky na motorce - Padáky, kufr Givi.

Tak proč jsem si ho vybral jsem psal:)
Najeto mám pouze 40km zatím, ale i za těch 40 kilometrů se dá něco zhodnotit. Jízda je až překvapující. Hrbolky nejsou cítít a zvládá i mírnější kopce akorát se musí trošku přišlápnout a podřatit:) Ale co by se dalo očekávat od stopětadváci. Brzdy jsou vcelku slušný. Když se za ně pořádně zatáhne, ubrzdíte i nějakou neočekávanou kolizi. Podvozek ujde, na cestování bych řekl že ideál:) Ale to záleží na uživateli jak mu to vyhovuje. Co se týče uložného prostoru tak žádná sláva. Stěží jsem tam narval lékárničku s nářadím. Takže bat'ůžek na záda a můžete vyrazit :D Co se týče spotřeby tak při úsporné jízdě si papá tak 3,5L/100km ale jak ji ženete veme si klidně i 4L/100km. Plnou nádrž natankujete něco málo přes 400Kč. Co se týče dostupnosti dílů tak je to celkem špatné. Základní spotřební materiály najdete (filtry, páčky, řetěz atd.) ale jakmile se třeba pokazí důležitější věc (motorová) stěží něco najdete... Ale vzhledem k tomu že je Piaggio, Aprilia dohromady tak třeba tam něco pasovat bude i z jiné značky:)

Nevadí jí České silnice.. Ty si dává k obědu... s lehkým terénem si taky poradí. Přece je to jenom Endurko :P

Na závěr.. Doporučil bych ji určitě těm, co chtějí cestovat, ale jezdit i lehkým terénem. Co se týče sedla... Je to jako by jste si sedli do peřinky:) Na delší trasy úplně vystačující.. Ale jak se říká ''Sto lidí, sto chutí''.. každému padne něco jiného. Kdo chce mít větší jistotu pořídí si značkovou motorku. Kdo chce zkusit něco jiného a trochu to risknout tak je tu Derbi Terra právě pro Vás ;) Časem bude i lepší recenze. Tohle by pro začátek stačilo:)

ahwfabl
ahwfabl napsal 26.05.17 v 17:13

Fajn, díky

Asterix16
Asterix16 napsal 25.05.17 v 21:44

Ahoj, padáky jsou nejspíš na zakázku dělaný. Už jsem tak koupil. Ale myslím že stačí někam zajet a někdo to určo vyrobí

ahwfabl
ahwfabl napsal 20.05.17 v 22:23

Čau,
Mám taky derbinu a sháním na ní padáky ,ale nemůžu nic najít. Kde si je senhal ty nebo kde sis je nechal vyrobit? Jinak je moc pěkná

Asterix16
Asterix16 napsal 06.03.17 v 20:36

Vydrží:) Díky ;)

davidsoon10
davidsoon10 napsal 06.03.17 v 20:34 10b.

Parádní volba! snad vydrží :)