Suzuki GSX 750 (1998)

Vlastník -HARYS-
Vloženo 27.4.2010
Aktualizováno 2.1.2016

Krásná,černá inazuma s perleťovou modří.Spolehlivá klasika pro vybouřené motorkáře,která dokáže držet krok !!!

Motorka koupena od Václav M. - Celkem v pohodě až na nějaké skryté závady o kterých prodejce určitě věděl a já jsem se s tím nějaký čas trápil.Ale zase byla příznivá cena.

Honda CB 750: důvod neuveden
Suzuki GS 1100G: Malý výběr
Kawasaki ZRX 1100: V té době ještě nad můj rozpočet.
Suzuki GSX 1200: Vyšší cena.

První dojmy - Okamžitě jsme spolu srostli a tento pocit mám pořád!

Motorku bych doporučil pro - Univerzální mašina pro kohokoli.Výkon tak akorát.

Doplňky na motorce - Nosič s kufrem na 2 přilby,univerzální padáky,plexi štítek,zásuvka 12V,držák navigace,

Prodaná 27.6.2013 s najetými 49000 km.
Koupil jsem ji 20.4.2010 s najetými 34000 km. Zdá se zachovalá,motoricky výborná.Zatím si na sebe zvykáme ale už teď vím,že je to stroj ušitý pro mne na míru. Má pěkný klasický vzhled,motor má slušný zátah a s upravenou origo koncovkou úžasný zvuk.Je to taková sportovně cestovní motorka.

27.4.2010 jsem ji nechal seřídit,/ karburátory - podtlaky,hladiny/ ,výměna svíček. Také výměna předních brzdiček.Podle servisního technika je ve velice dobré kondici.

Dnes 28.6.2010, po ujetí více kilometrů,můžu potvrdit jenom to co jsem pociťoval hned při prvních jízdách. Pro mne to je super stroj,který mi sedí po všech stránkách a dnes už oba víme co od sebe můžeme očekávat.Jsem velice rád,že volba při koupi motocyklu padla zrovna na Suzuki Inazuma GSX 750.

V době od 15.-23.7.2010 jsem měl motku na prohlídce a seřízení v PPT moto servisu Olomouc,který mi někteří motorkáři doporučovali. No uvidíme?!

Dnes je 17.8.2010 a inazuma šlape jako švýcary!!! Jsem s ní nadmíru spokojen. Nedávno jsem sehnal a namontoval origo trubkový nosič na kufr. Jezdím,využívám všechny její přednosti kterých má dostatek. Taky pucuju a leštím aby byla vždy přichystaná na cestu.

Dnes je 5.10.2010 a asi se pro mne blíží konec moto sezóny.Podle km mě stejně čeká výměna oleje /dělám na jaře před sezónou/ . Od koupi v dubnu jsem najel seznamovacích jenom cca 3000 km. Inazuma GSX 750 je z mého pohledu super stroj,jak už jsem psal ,který mi sedl po všech stránkách a doufám,že to dlouho vydrží. Prostě největší spokojenost! Má slušný zátah,dobře brzdí,pohodlný posez,ve dvou taky slušně táhne,vůbec nežere olej,spotřeba taky dobrá cca 5L/100km, Při mé cestovní rychlosti +-110km/hod /v pohodě jede přes 200/ ,úplně vyhovuje všem mým požadavkům na mototuristiku a běžné cestování.

21.11.2010
Ještě není konec listopadu a já se nemůžu dočkat příští sezóny. Někteří pořád jezdí ale na mě je už dost chladno,tak chodím alespoň do garáže na kochačku.Přemýšlím o nějakých doplňcích jako padáky,umístění hodinek a venk.teploměru,atd.No, ještě nevím, co mě přes zimu napadne.

8.3.2011
Blíží se ten správný čas první letošní vyjížďky.Venku je sice nádherně slunečno ale pořád mrzne.Mrknu na baterku a dám jí trochu do těla.Brzo vyměním olej s filtrem a jedeme!
Na začátku sezóny ještě výměna oleje ve vidlích,nějaká úprava kufru a nějaký chromy.Už se nemůžu dočkat!

14.3.2011
Tak jsem dnes z motorky vyhnal pavouky.Na teploměru je cca 20°C. Naleštil jsem ji a asi na páté startování bez problémů naskočila.Konečně jsem uslyšel ten dlouho očekávaný zvuk z výfuku!Tak hurá do nové sezóny!!!

24.3.2011
Venku celkem pěkně tak konečně poprvé letos vyjíždím.
Ujeto cca 20km,takový zahřívací okruh kolem komína.
Následuje výměna oleje a filtru. MOTUL 7100 10W40 při 37000 km.

1.7.2011
Inazuma šlape od jara jako"švýcary".Nedám na ni dopustit! Máme najeto asi 2500 km a na další se chystáme.
Absolvovali jsme několik vyjížďek s naprostou spokojeností.
V sobotu 9.7.se chystáme na delší vyjížďku asi 340 km přes Jeseníky.V plánu mám letos i výlet na Slovensko.
Včera jsem instaloval tankvak a 12V zásuvku pro připojení navigace.

26.8.2011
Po malých problémech s nepravidelným chodem motoru prošla servisem PPT Olomouc při 41000 km (seřízení ventilů,vyčištění karburátorů+podtlaky+hladiny+bohatost směsi,výměna svíček). Doma jsem ještě vyměnil všechny kabely ke svíčkám a důkladně jsem vyčistil a rozchodil podtlakový ventil pro přívod paliva,protože byla nečistota a doslova zalepení přívodu podtlakového vzduchu.Proto se málo otvíral a tím pádem dávkoval málo benzínu a motor škubal a špatně šel za plynem.
Podle servisního technika na příští sezónu(na jaře) vyměníme rozvoďák,jinak všechno v naprostém pořádku!?!?

6.11.2011
Po vleklých problémech od srpna letošního roku jsem po poslední organizované vyjížďce v září na Praděd rozdělal mašinu a začal důkladně čistit,kontrolovat a následně seřizovat karburátory a proměřovat celou elektriku.
Našel jsem tam spoustu drobných závad,které mi dost znepřijemňovaly ten správný požitek z jízdy na kterou jsem zvyklý.
Dnes jsem mašinu pořádně protáhl asi 380 km a mašina jede tak parádně,jak jen to jde.Tak nejela ani po seřízení v motoservisech!
Toto co jsem provedl sám,jsem měl udělat už dávno a ušetřil bych si spoustu peněz a nervů.Dnes mohu potvrdit,že alespoň trochu znám svůj stroj díky provedeným opravám a vím,že na tom celkem nic není.Tímto s velkou radostí udělám větší prostor v servisech,v kterých se "jako" pokoušeli opravit nebo seřídit můj stroj za nemalé peníze.
Moje Suzuki Inazuma GSX 750 dnes šlape jako švýcary a mám z toho velikou radost.Letos najeto cca 5000km.
Už se šíleně těším na příští sezónu!!!

23.3.2012
Absolvování technické kontroly.Všechno je v naprostém pořádku.
První cca 200km vyjížďka.
Výměna oleje Motul 5100 a olejového filtru při 42000km.
Montáž padacích rámů.

9.7.2012
Od jara ujeto cca 3000 km.Mašina perfektně šlape ve všech režimech.Obrovská spokojenost.Nutná výměna zadní pneu (najeto cca 11500 km),nová je už nachystaná v garáži.A ještě asi v krátké době vyměním rozvodový řetěz.Už jsem objednán u mechanika na 30.týden.

28.7.2012
Včera vyměněn rozvodový řetěz (MORSE) při 45000 km.Kontrola seřízení karburátorů a ventilů.

2.8.2012
Výměna zadní pneumatiky při 45300 km.Stará nalítala 12000 km.

12.11.2012
Včera jsem se po delší zdravotní pauze opět svezl a super!
Letošní sezóna proběhla v naprosté pohodě a bez závad.
Velká spokojenost s mašinou je na místě! Opět se mi potvrdila dobrá volba!
Teď už jenom čekání na jaro nebo na nějaký teplejší zimní a slunečný den!

26.12.2012
Tak jsem si objednal motorový olej s filtrem abych ho mohl před začátkem nové sezóny vyměnit.
Taky jsem si objednal tlumičový olej do vidlí (gufera na přetěsnění už mám z dřívějška) a ložiska krku řízení.Když už ten předek budu rozdělávat tak zrovna udělám všechno a bude klid.

7.4.2013
Dnes výměna motorového oleje Valvoline Durablend 10W40 Syntetic a olejového filtru při 46850 km. Venku je pořád zamračeno místama ještě sníh a jenom 7°C,což je na mě zima!!! Tak pořád čekám na lepší počasí abych někam vyrazil.

30.5.2013
Při 48111 km přetěsnění předních vidlic-gufera + tlumičový olej Agip Fork SAE 15W.(573 ml/1vidle). Nová ložiska v předním kole (2x 6204 Nachi-Fujikoshi Japan 110,-Kč/ks) a přehození pneu Metzeler Z4 120/70/17 cca 3mm.

17.6.2013
Moje mašina je na prodej!!! Těžce se s ní budu loučit!!!
Chci vyzkoušet něco nadlitrového!!!
Říká se,že objem ničím nenahradíš!!!
Tak uvidíme!!!

27.6.2013
Tak dnes jsem mašinu prodal,už je pryč! Doufám,že bude novému majiteli dobře sloužit!

rámus
rámus napsal 03.08.23 v 21:48 10b.

Ahoj máme stejnej vkus super mašina

Houhou
Houhou napsal 19.11.20 v 00:26 10b.

Čerstvě stejnou doma. Super kauf. Stále slouží?

Brozi
Brozi napsal 11.05.19 v 23:13 10b.

Mám ji doma taky
Super kráska spolehlivá

lacerta82
lacerta82 napsal 26.07.14 v 20:15 10b.

moc krásná...jednou tu motku vyzkouším

MotoLuděk
MotoLuděk napsal 24.06.13 v 11:08 10b.

černá s chromy nemá konkurenci