Suzuki GSX 750 (1999)

Vlastník mtomas
Vloženo 8.10.2013
Aktualizováno 31.10.2013

Klasická, šarmantní, relativně silná a k tomu spolehlivá...

Motorka koupena od grooll (Benešov) - :-)

Suzuki GSX 1200: Žádná pěkná zrovna nebyla k mání.

První dojmy - Pohodlná na cestování a dostatečně silná pro případ nutnosti nebo chutě si zařádit. Zkrátka jsme si sedli a jen lituji, že na ni nemám moc času. Snad jen s ohledem na mé proporce by mohla být ještě trošku větší, ale to už bych chtěl moc...

Doplňky na motorce - Předchozí majitelé motorku dovybavili širšími řídítky, elegantnějšími zrcátky a blinkry. Nechybí boční brašny a nosič s kufrem. Padáky spíš sundám...

Se svolením přidávám popis, zkušenosti a deník předchozího majitele. Snad se mi podaří GSXku vést deníček alespoň částečně tak dobrým způsobem...

První dojmy - Po třiapůli to bylo jako jet na dvou třindách najednou těžká ale přesto bezvadně ovladatelná holka, krev a mlíko jak se řiká o babách a odpich neuvěřitelný. Z 18 kW a max 5000 ot na 63 kW a 10 000 ot je trochu skok ale stejně jsem měl tenkrát koupit pllnotučnou dvanáctku Recenze Suprově ovladatelný motocykl, dostatečně výkonný na pohodovou jízdu. Motorycky bezvadný olejem chlazený čtyřválec který se chová přesně v duchu tiché síly. Vedle dvouválců třeba vypadá jako by se choulil v rohu ale to jenom čeká na příležitost. Možná bych trošku zrychlil převodovku, přece jen to hodně točí.[/p]

Deník

Vloženo: 05.10.2011, Uskutečněno: 17.09.2011, Stav tachometru: 37000 km
Motka má trhlinku v chladiči a neni boha co by jí zavařil, budu zkoušet další lidi, snad se někdo šikovný najde.

Vloženo: 05.10.2011, Uskutečněno: 28.09.2011, Stav tachometru: 39000 km
Motka předchozímu majiteli nejspíš upadla a zlomila se při tom pravá stupačka. Bylo to velmi nevzhledně opraveno a tak jsem se vydal jí nechat odborně zavařit. Bohužel ale materiál stupačky není vyroben ze slitiny která by se dala vařit (což by i vysvětlovalo proč se stupačka mohla zlomit). Výsledkem bylo rozdrolení slitiny takže sháním novou.

Vloženo: 03.11.2011, Uskutečněno: 03.11.2011, Stav tachometru: 39000 km Problém se zdá vyřešen, poslal jsem chladiče zavařit. Skvělá práce pana Martina Kamíra. za 350 korun krásná oprava i s tlakovou zkouškou a 2 letou zárukou na opravu. Teď to hezky vyzkouším. Rovněž jsem sehnal i novou stupačku takže vše OK.

Vloženo: 15.01.2012, Uskutečněno: 12.01.2012, Stav tachometru: 40000 km dnes jsem se vrátil ze servisu, počasí vyšlo nádherně, jízda skvělá 8 stupňů nad nulou. Vyměnili mi rozvodový řetízek, vodící lišty, tísko, napínák a žárovky pod budíkama. Jako bonus mi udělal i synchronizaci karbeců a podtlaky. V JP-moto, servisák je dobrej kluk, spokojenost.

Vloženo: 22.05.2012, Uskutečněno: 22.05.2012, Stav tachometru: 42000 km Už při koupi mi prodejce říkal že bude třeba se podívat na brzdový systém. Zdálo se mi to trochu zbytečné protože Ina brzdí opravdu dobře. Navíc nepatřím mezi lidi co před každou zatáčkou brzdí, raději nechám brzdit motorem. Nicméně po zimě začala přední nepříjemně pískat. Provedli jsem tedy revizi, čištění a promazání (plovoucího mechanizmu). Zjistil jsem... destičky už by pomalu chtěli nahradit, brzdová kapalina je dost stará a potřebuje vyměnit. Koupil jsem tedy včera nové destičky a brzdovou kapalinu. Výměna šla velmi dobře, brzdy nejsou nijak složité takže výměnu dílů a náplní zvládne i průměrně inteligentní člověk.

Vloženo: 15.08.2012, Uskutečněno: 15.08.2012, Stav tachometru: 45000 km Starý řetěz už měl dosloužíno tak jsem objednal nový DID ve zlatém provedení i s rozetou a řetězovým kolečkem dle originálu. Docela mi dalo zabrat povolení rozety kde originální matky prostě podlehly zkáze vlivem extrémního utažení.. prostě nešli povolit ani hrubou silou. Koupil jsem si tedy matičky nové se zlatavým eloxem takže se k řetězu barevně hodí. Teď už si řetězovka jen ševelí.

Vloženo: 15.08.2012, Uskutečněno: 15.08.2012, Stav tachometru: 46000 km Předchozí majitel udělal na zadku celkem hezký nosič, jenže držel jen na dvou místech za podsedlovou výstuž a ta se časem a vybracema v místě uchycení rozlámala. včera večer jsem se tomu pověnoval a takřka profesionálně jsem vznilkě díry zavařil. No ještě že má kočka železný rám.

Vloženo: 03.09.2012, Uskutečněno: 25.08.2012, Stav tachometru: 46000 km Koupíl jsem si originální výfuk.. sranda co? ..Ixil mi přišel trochu nevkusný na tak krásnou mašinu tak jsem si pořídil tenhle originál, je to nepoškozená uloženka jetá podle prodejce a stavu 2 000 km. byl trochu zašlý tak jsem jej vyleštil. No řekněte nevypadá to lépe? Ještě zajímavost... po namontování a nastartování z něj vylítalo asi půl kila barevných konfet které si tam nanosili myšáci, výfuk nenarušili ale dělalo to docela hezký efekty

Vloženo: 03.09.2012, Uskutečněno: 30.08.2012, Stav tachometru: 47000 km svíce už maj najeto pomalu ke garantované hranici 15 000. kupuji tedy nové NGK. Olej a filtr měním taky, používám osvědčný KN filtr a olej Motul 5000.

Vloženo: 03.09.2012, Uskutečněno: 03.09.2012, Stav tachometru: 47000 km vzal jsem si ve čtvrtek volno a pověnoval jsem se kosmetice motorky, výsledek je vidět na fotkách. Takto bych jí chtěl prodat..

Vloženo: 10.09.2012, Uskutečněno: 10.09.2012 7.2011 - Karlovy Vary, Rotava 7.2011 - Radava, Slapy 8.2011 - Zákupy, Česká Lípa, hrad Sloup, severní čechy. Hned Zvůle, Jižní čechy. 9.2011 - Orlík, Zvíkov, Tábor. 7.2012 - Radava *letos nic moc, jezdím jen tak kolem komína ale ještě není konec sezóny.

Vloženo: 07.11.2012, Uskutečněno: 10.11.2012, Stav tachometru: 49000 km O víkendu se snad podaří motku zazimovat, posledně jsem jel v dešti tak je celá chuděra osratá... Pokud bude pěkně tak jí ještě umyju, naleju plnou a nechám chvilku vrčet ať oschne alespoň motor. Pak půjde kočka do nově zateplené dílny kde krásně uschne neboť tam máme pořád příjemných 10 - 15 stupňů.

xhuty
xhuty napsal 15.03.14 v 16:44

pěkná ... klasika jak má být...

464646
464646 napsal 31.10.13 v 14:58

No můžu popřát jen hodně pohodových km .Jsem rád že zažívám možnost mít tyhle staré kusy.Nechápu jak mohou ládovat motorky tolika elektronikou a naprosto mě nasra...že budem v plném náklonu mít možnost držet brzdu na doraz,hnus .Kde je cit pro okamžik a situaci.Dávám.10b

petroza
petroza napsal 11.10.13 v 21:43 9b.

o.k.

grooll
grooll napsal 10.10.13 v 09:38 10b.

ať dělá jen radost

šianzek
šianzek napsal 08.10.13 v 15:04 10b.