Suzuki SV 650 (2020)

Vlastník Filec
Vloženo 26.12.2023
Aktualizováno 26.12.2023

Takový nezmar, do práce i na blbnutí. Stačí pravidelný servis a bude sloužit roky.

Motorka koupena od Clint. (Lipno nad Vltavou)

První dojmy - Je to moje druhé SVčko. Vše je podobné jako u staršího modelu, jen lepší. Pro mě je nejdůležitější změna tužší podvozek a brzdy, které konečně brzdí. Snad i jedním prstem...

Po deseti letech a mnoha motorkách, jsem se opět rozhodl pro SV 650, tentokrát v novější a hezčí, nahaté verzi. Nelítam žádnou pilu, takže top parametry od motorky nevyžaduji. SV je takový ideální střed, alespoň pro milovníky V2 motorů.

Po několikaměsíčním hledání ideálního kusu jsem na jeden narazil. Jasně čitelný původ, servis nezanedbaný, v krásném stavu. Nájezd cca 20t, což je pro tento motor zajetý stav. Šup lup a byla doma.

Hned jsem se vrhnul na výměnu oleje, filtrů, svíček a chladící kapaliny. Za původní výfuk jsem namontovat Leo Vince Nero - zvuk hutnější, váha nižší. A hlavně homo vložka se dá vytáhnout, muhehe :D Sezóna 2023 mohla začít :)

Po prvních kilometrech stejně dobrý pocit jako před léty, spíš ještě lepší. Nová generace SVček je parametrově o velký kus dál oproti původní verzi. Podvozek (hlavně předek) je tužší, brzdy brzdí (mám třípístkovou verzi) a motor má hladší chod - žádné cukání v nižších otáčkách. Od předchozího majitele obuty Michelin Road 6 - skvěle drží na suchu i v dešti.

Za rok jsem nalítal něco přes 2000 km a velká spokojenost. Jen asi přes zimu nechám preventivně přetěsnit tlumiče a přešít sedlo, původní je po 100 km mučící nástroj.

MadMax1980
MadMax1980 napsal 28.12.23 v 16:04 10b.

Ahoj, měl jsem úplně stejné, parádní mašinka to byla ať ti dělá jen radost.

Clint.
Clint. napsal 26.12.23 v 23:37 10b.

Tak ať ti dobře slouží, my máme doma taky, zase jedno eSVéčko, kluk si přivezl ve verzi X. Přeji brzkou a pohodovou sezónu v sedle