Honda VFR 1200X Crosstourer (2015)

Vlastník Mikbrdik
Vloženo 14.4.2023
Aktualizováno 14.4.2023

Po přechodu z chopperu neskutečné pohodlí pro oba.

Triumph Tiger 900: cena
KTM 1190 Adventure: poruchovost a cena ND

První dojmy - Perfektní cestovní stroj spíše na dlouhé cesty po silnicích všeho druhu, na rozbité okresky dokonalý. Ovladatelnost pro mě vynikající i se spolujezdcem, perfektní zátah i stabilita. Negativem je váha a vysoké těžiště, z toho plyne nutnost opatrného ovládání při parkování.

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych tento stroj cestovatelům na dlouhé tratě s velkou bagáží.

Doplňky na motorce - Na motorce byly vyhřívané rukojeti a 3 originální kufry, dokoupil jsem padáky, zvýšení krytu rukojetí a centrální stojan.

Chtěl jsem velké cestovní enduro pro dva a ne GS Rozhodoval jsem se mezi KTM Adventure nebo Triumph Tiger. A nakonec mi padl do oka Crosstourer a nejsem zklamaný.

Zatím mám najeto jen pár tisíc ve dvou na silnicích a zkušenosti naprosto pozitivní. Jízdní vlastnosti jsou pro mě dobré, překvapil mě výkon a zátah motoru i ve dvou. Brzdy zatím nezklamaly, odpružení je nastavené na střed a vyhovuje. Zklamala mě trochu vyšší spotřeba (6 l/100km).

3 originální hliníkové kufry jsou super, ale ještě dokupuji expanzní brašny.

Se současným obutím to není určitě do terénu, spíše silnice. A v blátě horor ... Ale po obutí vhodnějších pneu se určitě do lehčího terénu (polňačky) vydáme bez obav. Ale i tak je to opravdu spíše cestovní stroj.

wi_tack
wi_tack napsal 15.04.23 v 10:59 10b.

Ten motor mě na cestování fakt baví.
Ať ti dělá radost a vždy šťastné návraty

Pupi04
Pupi04 napsal 15.04.23 v 07:44 10b.

Skvělá
Tak vždy jen pro potěchu a kolama dolu