Blata 125 Motard (2009)

Aktualizováno 24.5.2012

Deník motorky
Nalezeno 128 záznamů

• Improvizovaný sraz Blat v Uhlířských Janovicích

Opět píšu se značným zpožděním, ale dokumentace musí bejt, takže alespoň ve stručnosti :-) ... V 6:00 jsme vyrazili z Jičina, směr Uhlířské Janovice, ve složení : já + moje ségra + BXM a 125Marek + jeho brácha + BXM

Uskutečněno: 01.10.2011
  • Výlet na Moravu

Je to už sice čtvrt roku zpátky, ale asi by to tu nemělo chybět, jelikož to byla zatim moje nejdelší cesta. Nebudu ale psat žadnej cestopis, protože to stejně nikdo nečte a i kdyby ano, tak si to chci nechat pro sebe :-)

Typ: Dovolená
    Uskutečněno: 10.09.2011
  • GPS navigace

Při několika vyjížďkách se mi vcelku osvědčila navigace v mém mobilu Nokia E5, který vlastním od vánoc 2010. Doposud to ale mělo jednu zásadní chybu - mobil musel být při jízdě v kapse. To znamenalo každou chvíli stavět

Uskutečněno: 06.09.2011
  • Tuning babyboxu

Pár úprav na kufříku, aby lépe sloužil. Vlasně pouze dodělávám to, co mají dražší modely v základu a nebo je to za příplatek :-) 1) - Instalace gumového těsnění pod dosedací plochu víka - Protože zhruba po 500km se z

Vloženo: 10.10.2011
    Uskutečněno: 03.09.2011
  • Homemade nosič topcasu zklamal :-D

Tak hned při mojí druhé jízdě s kufrem se ukázalo, že jako konstruktér bych se asi dlouho neuživil :-D . Malinko jsem se nechal unést tratí vedle silnice a neodolal jsem vyzkoušet si pár skoků (s). V kufru byl zámek (řet

Vloženo: 08.09.2011
    Uskutečněno: 03.09.2011
  • Modernizace helmy

Ve skříni se nám doma válela stará otevřená helma. ´´Závodní´´ zbarvemí, plexi, kšilt z vrstveného papíru...tohle vše byly tátovy ´´tuningy´´ z dob, kdy začinal jezdit. I já jsem v ní nějaký ten kilometr na Pionýru naje

Typ: Odborný servis
    Uskutečněno: 01.08.2011
  • Do Jelení Hory jen tak pro radost...

S kámošem, který momentálně není motorizovaný jsme si domluvili odpoledne po brigádě lehkou vyjížďku. Jeli jsme směrem na Harachov. Tam jsme si řekli, že se podíváme kousek za hranice do Polska. ...A otočili jsme to až

Uskutečněno: 13.07.2011
  • Montáž topcasu

Hned po prvním prozkoumání motokufru a upevňovací plotny bylo jasné, že se montáž neobejde bez trošky impovizace. Potěšující je, že má Blata na ploše za sedačkou připravené 4 díry se závitem v rámu a dokonce i s odpovída

Uskutečněno: 08.07.2011
  • Koupě topcasu

K narozeninám jsem si vymyslel, že si udělám radost a pořídím si motokufr. Nikdy se mi to na motorkách nelíbilo, ale protože mám rád praktičnost, tak musí jít krása trochu stranou :-) . Začal jsem tedy pátrat a vyb

Typ: Koupě
    Vloženo: 31.07.2011
    Uskutečněno: 19.06.2011
    Tachometr: 12000km
  • Výměna oleje

Od poslední výměny oleje přibylo na tachometru už mnohem vic kilometrů než by mělo (radši nebudu psát kolik :-7 ), ale kvůli zdržení zásilky objednaného oleje a nedostatku času jsem se k tomu dostal až teď . Kupodivu an

Vloženo: 22.07.2011
    Uskutečněno: 06.06.2011
  • Tourist Trophy Český Ráj a výlet s Blatou

Jako velký fanda maloobjemových strojů jsem se v sobotu vyjel podívat k Jíčínu na závody Fichtlů a Babett - Tourist Trophy Český Ráj. Jela se mnou i ségra a na místě jsme měli ''scuka'' s kolegou Markem a jeho bráchou na

Vloženo: 21.07.2011
    Uskutečněno: 28.05.2011
  • 300 zatáček Gustava Havla

Velmi pěkné pokoukáníčko na sobotních měřených tréninzích legendárního závadu na hořickém okruhu a celkově příjemný den s kámošema na Blatce :-) .

Vloženo: 21.07.2011
    Uskutečněno: 14.05.2011
  • 10 000km

Konečně pokořena hranice 10 000km. To za 2 sezóny není nic extra :! ... Docela často jsem bohužel nucen jako dopravní prostředek použít auto (víc pasažérů, náklad nebo špatné počasí), takže jezdím v rámci možností, jak t

Vloženo: 26.04.2011
    Uskutečněno: 26.04.2011
  • Hledání přívěr 5

Na sobotu 9.4. Jsem naplánoval, že vyjedu směrem na Nový Bydžov na akci Hledání přívěr 5. Narozdíl od loňska tentokrát jen v roli diváka. Nakonec se přidala i sestra. Cestou jsme se pak střídali v řizení. Jedinou nepři

Vloženo: 26.04.2011
    Uskutečněno: 09.04.2011
  • První zážeh v novém roce

Na silnicích už začali být sem tam vidět prvni moto-nedočkavci. No a mě už taky zatraceně svěděly dlaně, tak jsem musel vyjet pro pár kilometrů kolem komína :-) . Měl jsem trochu obavy, jestli jsem to nepřehnal s napo

Vloženo: 11.03.2011
    Uskutečněno: 04.03.2011
  • Silvestrovská expedice na kozlech na Ještěd :-)

Myšlenka podniknout s kamarádem tuhle šílenou akci byla už dávno, ale říkal jsem si, že zásadní podmínkou bude příznivé počasí. Přeci jen přibližně 40km tak a 40 zpět není zrovna málo. Vysoké mrazy už tak neslibovaly nic

Vloženo: 04.01.2011
    Uskutečněno: 31.12.2010
  • Zimní spánek

Teď už jen občas nabít baterku a nechat Bláťu v klidu spinkat :-). Sakra, už aby bylo jaro (s) ...

Typ: Dovolená
    Vloženo: 02.01.2011
    Uskutečněno: 29.12.2010
  • Terénní vychytávky :-)

Přidávám pár fotek s mými praktickými ´´terénními zlepšováky´´ (s) , které se mi osvědčily (y), takže jsem na ně patřičně hrdý B-) :-D. - Jedná se hlavně o kryty proti znečišťování řetězu (při jízdě v sajrajtu trpí ře

Vloženo: 02.01.2011
    Uskutečněno: 28.12.2010
  • Kontrola ventilové vůle

Během sezóny nebude čas, tak jsme se pustili do kontroly ventilové vůle raději teď. Jak už jsme si s otcem mohli loni vyzkoušet, je to pořádná zkouška nervů a zabere to fůru času. Kontrola a případné seřízení sacího v

Uskutečněno: 27.12.2010
  • Čištění vzduchového filtru

Vzduchový filtr jsem doposud nikdy nečistil :-7 , takže už to bylo potřeba jak sůl. Teoreticky to není žádná věda, stačí oddělat pravý boční plast pod sedačkou a kryt centrálního tlumiče, poté odšroubovat 6 šroubů a sej

Uskutečněno: 17.12.2010
  • Výfuk

Nejdřív šel ven výfuk, neboť na jeho spodním držáku se objevila velké prasklina :-( . Tlumič výfuku by neupadl, protože ho drží ještě potrubí a druhý (horní) úchyt, ale každopádně to chtělo svařit. Oprava doma je nejrych

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 10.12.2010
  • Ohlédnutí za sezonou

Sezóna 2010 je nadobro fuč. Rozhodně na ni budu v dobrém vzpomínat. Letos Blata odkroutila přes 5000 kilometrů. Byly to zajímavé dálkové silniční cesty, nechyběly ani nádherné terénní vyjížďky, kdy jsme se proplétali les

Uskutečněno: 01.12.2010
  • Znovuzrození spojkové páčky :-)

Bohužel poslední vyjížďku odnesla nemile spojková páčka :-( . Po zlomení se sice dalo krásně spojkovat dvěma prsty :-DD, ale přeci jen by to byl nezvyk a hlavně by to divně vypadalo. Než jsem se dostal ke koupi nové,

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 20.11.2010
  • Podzimní kochačka 2

Pěknýho počasí je třeba využít :-P. Bohužel průzkum terénu tentokrát odnesla spojková páčka :-( . Kupodivu to nebylo při pádu za jízdy (příležitostí na blátíčku bylo však dost :-D) , ale pádem ze stojánku :!. Naštěstí

Vloženo: 15.11.2010
    Uskutečněno: 14.11.2010
  • Podzimní kochačka

Zase jeden moc pěkně strávený den při poznávání nových cest a někdy i necest :-).

Vloženo: 31.10.2010
    Uskutečněno: 31.10.2010
  • Kryty páček

Tak jsem udělal radost a pořídil si konečně, už nějakou dobu plánované, blastry. Nešlo mi takřka vůbec o ochranu páček a rukou před větvemi, kamínky nebo snad před pádem. Chtěl jsem zkusit jestli tyhle kousky plastů nepř

Vloženo: 10.10.2010
    Uskutečněno: 30.09.2010
  • Endůůůro

Tak zase jeden pěkný výlet s klukama mimo silnice. Po deštích jsem vybral možná trochu neuváženě některé pasáže :-7, takže místy slušné bahenní lázně :-D. Proto bylo pár krušných chvilek, ale všechno se ustálo. Alespoň ž

Vloženo: 13.09.2010
    Uskutečněno: 11.09.2010
  • Výlet s kroskou

Konečně vyšla časově i pěkným počasím dlouho plánovaná vyjížďka s kamarádem, který vyměnil silnice za stoprocentní terén :-). Musím uznat že jsem se jízdy v místy ještě mokrém terénu na hladkých gumách trochu bál, ale

Vloženo: 07.08.2010
    Uskutečněno: 31.07.2010
  • Zvýšení řidítek

Už docela dlouho jsem uvažoval o zvednutí řidítek, protože je má Blata hodně nízko. Někomu to třeba vyhovuje, ale myslím, že 3/4 lidí, kteří se projedou mi přikývnou. Otec, který se občas taky sveze měl stejné názor jako

Vloženo: 19.07.2010
    Uskutečněno: 17.07.2010
  • Tourist Trophy Český Ráj

Je to sice trochu z jiného soudku, ale proč sem zas něco nenapsat. Už před rokem jsem plánoval minimálně diváckou účast na jízdě pravidelnosti Fichtlů konaném poblíž Jičína. Jenže loni to zhatila porucha spojky na naš

Vloženo: 23.06.2010
    Uskutečněno: 19.06.2010