Blata 125 Motard (2009)

Vlastník Martic
Vloženo 11.10.2009
Aktualizováno 24.5.2012

Vloženo: 09.01.2012, Uskutečněno: 10.09.2011, Stav tachometru: 14300 km, Zhlédnuto: 6x

Je to už sice čtvrt roku zpátky, ale asi by to tu nemělo chybět, jelikož to byla zatim moje nejdelší cesta. Nebudu ale psat žadnej cestopis, protože to stejně nikdo nečte a i kdyby ano, tak si to chci nechat pro sebe . Takže jen heslovitě ...

- pátek 9.9.2011 -
- domlouváme po několika neuspěšných plánech společné setkání s ´´internetovým´´ kamarádem ze Slovenska - radem777 (též majitel Blaty 125 BXM)
- plánované místo srazu - Kopřivnice

- sobota 10.9.11 -
5:30 - vyrážím na cestu přes Lomnici nad Pop., Jičín, Hořice, Hradec Králové, Týniště nad Orlicí, Vysoké Mýto, Svitavy, Moravská Třebová, Uničov,..
10:00 - bloudím po městě Šternberk kvůli zákazům vjezdu při pořádaní nějakých akcí
11:00 - tankuju a konečně pokračuju dál přes Moravský Beroun, Odry, Nový Jičín,..
12:20 - dorážím do Kopřivnice a setkávám se s kolegou
13:00 - návštěva musea Tatra
17:00 - přesun do Štramberka, návštěva hradu a pravěké jeskyně Šipka.
19:00 - přejezd do Hranic na Moravě

11:00 - odjezd z kempu a návštěva Zbrašovských aragonitových jeskyní
13:30 - návštěva hradu Helfštýn
17:00 - krátká zastávka u památníku v Javoříčku
17:30 - rozloučení u Kofoly pod hradem Bouzov
21:30 - v Hradci Králové šteluju světlo, protože na rychlost okolo 90ky svítí moc nízko
23:05 - příjezd domů

Doufám že se podaří podobný výlet uskutečnit i v příštím roce. Bylo to super setkání. Jediné, co by chtělo pro příště změnit, je rozvrh času. Dva dny jsou prostě strašně málo a když si chce člověk něco prohlídnout, tak má velkou honičku a návrat v nočních hodinách za hustého nedělního provozu po státovce není vůbec příjemný .

Na závěr musím pochválit motorku. Ukázala, že i při cestě přes půl republiky je to pohodlná, a docela svižná mašinka. Vůbec bych se nebál delší trasy .

Velice příjemné byly také ohlasy kolemjdoucích, když viděli 2 Blaty . Téměř všude, kde jsme zastavili, tak někdo přišel a začal se vyptávat, co je to za sympatické motorky, a to dokonce i cizinci .

Na uplný konec ještě pár čísel:
najeto v sobotu 415 km ; v neděli 286 km
maximální rychlost 110 km/h
průměrná rychlost 62 km/h
průměrná spotřeba 2,43 l/100 km

Martic (13) napsal 10.01.2012 v 10:15

Nojo, tak příště .

istonbike (2) napsal 10.01.2012 v 10:09

Mohl jsi se zastavit do Těšína je to z Kopřivnice jen kousek

• Defekt předního kola

V závěru sezony mě potrápilo přední kolo. Dvakrát jsem absolvoval cestu ze školy s ucházející duší a dofukováním u kompresorů na benzínkách po cestě. V prvním případě (21.10.) tlak klesal velmi rychle, takže jsem domů

Vloženo: 04.06.2015
    Uskutečněno: 29.11.2014
  • Autošťouch

Po 8mi letech s řidičským průkazem jsem měl poprvé tu čest střetnout se s osobním automobilem. Naštěstí nijak vážně, naneštěstí díky mému zavinění :-( . Jel jsem takhle ze školy skrz Hodkovice nad Mohelkou a auto přede

Typ: Havárie
    Vloženo: 03.06.2015
    Uskutečněno: 24.11.2014
  • Testovací jízdy AJP - Úštěk

Přesně po třech měsících jsem se znovu octl kousek od města Úštěk :-) . Tentokrát byl důvodem Open day portugalských enduro motocyklů AJP . Motocykly si chtěl vyzkoušet především kamarád Marek s jeho bráchou Vitusem. Mě

Vloženo: 01.06.2015
    Uskutečněno: 25.10.2014