Bol si pozrieť Drakulu?

O tom, ako to žačalo a neskončilo

Všetko začalo, keď som mal 40.

Kamarátka sa ma spýtala : „nevieš kto by kúpil motorku?“

„Akú?“

„Dáku BMW, čo ja viem“

Vždy som o motorke sníval, ale stále bolo niečo iné dôležitejšie. Mal som niečo našetrené, decká veľké a chuť zažiť niečo vzrušujúce. Tak poďme do toho. Nejak začiatkom leta som kúpil BMW R1150R. moju prvú ozajstnú motorku. Po moto škole u Sršňa som zistil, že to nie je motorka pre mňa. Chcel som viac! Viac výkonu, viac štýlu. Zamiloval som sa do R1200R. Išlo to ako po masle. Začal som jazdiť. Veľa jazdiť, odtrhnutý z reťaze. Kusy európy, kvantá kilometrov. Alpy, Dolomity, zákruty, parádny asfalt. Vymenil som R-ko za GS. Hm  chce to niečo viac „edvenčr!!!“ Rumunsko je dosť COOL!!! Ide sa! Aj s predsudkami, že ma okradnú, predajú na orgány, pripravený na hladovanie. Transalpina, Fagaraš, Drakula. Vrátil som sa sklamaný. Toto je to ospevované Rumunsko? Zlé cesty, zlé jedlo, otrasná káva, Rumuni jazdia ako prasatá. Nikdy viac! Stále ma to ťahalo zažiť niečo viac výnimočné. Potom zase dáke úžasné Slovinsko, Bosna, Čierna Hora, Taliansko atď.

Osud zariadil, že sa partia rozpadla, no chuť jazdiť bola stále väčšia. Chcem zážitky, objavovať, túlaľ sa!

Nevedel som ako na to.