Gruzínsko, Gruzínsko a trocha z Turecka. August 2018.

19 dní, 9054 km, predná pneu s celkovým nájazdom 16000 km by ešte čosi zvládla, zadná by nejakú tu tisícku dala tiež. Trhliny na štopľoch sa nezväčšovali, ale štople, ktoré boli podrezané sa opotrebovali viac ako tie celé. Stratená nášľapná plôška brzdového pedálu a nejaká skrutka z krytu výfuku. Všetko cestou poriešené. Priebežne som niektoré skrutky musel preventívne doťahovať. Sedadlo Touratech nanič, zbytočne vyhodené peniaze. Motorka inak šľapala bez zaváhania. Spotreba oleja 1dl/2000km.

Navigácia: mapy.cz alebo maps.me. Sygic som použil len raz a bol totálne mimo realitu.

Náklady na cestu som nesledoval. Benzín si každý zráta podľa svojej motorky. Každopádne, cena benzínu v GE je asi najnižšia z mnou prejdených štátov. Hotely v TR medzi 10-25€, žiaden pajzel, všetko na úrovni až po nadštandardný luxus. Obed v GE tak za 3€ (10GEL) a trebárs horská chata v Ushguli ma stála 50 GEL, čo je cca 16,50€ a v cene 1x ubytovanie, večera a raňajky. Inak, v GE benzínky sú všade a všetky berú karty. Bankomat hoc-kde v mestečku. Najdlhší úsek bez benzínky bol do Shatili a späť, čo je do 250 km. Ale benzínka je hneď pri odbočke z hlavnej cesty.

Gruzínsko nie je žiadna divočina, aj keď sa tam divoké miesta dajú nájsť. Ale treba ich nájsť. Turizmus je tam už dosť rozvinutý, ale nepôsobil na mňa agresívne. Ale neviem, ako je na tom Tbilisi, Mestia im podobné. Takýmto „cieľom“ sa ja vyhýbam. Výnimočné pre mňa boli len tri oblasti: Shatili, Omalo a Mud Volcano Trail.

Kompletná galéria obrázkov: https://satos.rajce.idnes.cz/Gruzinsko_2018/