GP Rakouska - Ve Spielbergu triumfoval Andrea Dovizioso. Karel Abraham skončil patnáctý

MotoGP - Warm Up

Nastavení svých motocyklů si na mokru vyzkoušeli také jezdci královské kubatury, kteří se na trať vydali krátce před půl desátou ráno. Jak je známo, za deštivého počasí se na trati smazávají rozdíly a ne jinak tomu bylo také v Rakousku. Tam si pro první místo dojel ve Warm Upu Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), který nastavil čas 1'28,803. Zdárně mu sekundoval o 0,394 vteřiny pomalejší Valentino Rossi (Monster Energy Yamaha MotoGP), radost pak českým fanouškům udělal s třetím nejrychlejším časem Karel Abraham (Reale Avintia Racing). Rodák z Brna byl zároveň posledním pilotem, který se vlezl do ztráty do jedné sekundy, když nastavil čas 0,782.

Dobře si vedl také Abrahamův týmový kolega Tito Rabat, jenž dokončil zahřívací jízdy na čtvrtém místě. Pátá příčka připadla Fabiu Quartararovi (Petronas Yamaha SRT), šestá pak Miguelu Oliveirovi (Red Bull KTM Tech 3). Vítěz sobotní kvalifikace Marc Márquez (Repsol Honda Team) se musí spokojit s pozicí osmou.