GP Rakouska - Ve Spielbergu triumfoval Andrea Dovizioso. Karel Abraham skončil patnáctý

Moto3 - Závod (23 kol)

Jakoby se kvalifikace Moto3 ani nejela. FIM totiž v sobotu večer udělila penalizace téměř dvěma desítkám jezdců a pořádně tak zahýbala se startovním roštem. Pole position zůstala Johnu McPheemu (Petronas Sprinta Racing), o příčku nahoru se oproti kvalifikaci posunul Romano Fenati (VNE Snipers). Z třetí pozice startoval Kaito Toba (Honda Team Asia), do druhé řady pak stanuli Tony Arbolino (VNE Snipers), Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46) a Jaume Masia (Bester Capital Dubai). Jakub Kornfeil (Redox PruestelGP) byl v sobotu sice také penalizován, nakonec se však díky trestům, kteří dostali jeho soupeři, posunul na startovním gridu na desáté místo. O dvě příčky si pak polepšil také Filip Salač, jenž místo původní devatenácté pozice vyrazil do závodu se sedmnácté.

Nejlépe se povedlo odstartovat Romano Fenatimu a jeho týmovému kolegovi Tony Arbolinovi, kteří zaujali první dvě pozice. Na třetím místě vjel do úvodní zatáčky John McPhee, na čtvrtém pak Celestino Vietti. Jakubu Kornfeilovi patřila 11. příčka, Filipu Salačovi (Redox PruestelGP) se start příliš nepovedl a pohyboval se až v závěru druhé desítky. Z pit lane pak vyrazil do závodu Alonso López (Estrella Galicia 0,0).

Netrvalo to dlouho a Tony Arbolino převzal od Romana Fenetiho vedení v závodě. Celestino Vietti jezdil ve třetím kole závodu až na sedmém místě, dostali se před něj totiž Lorenzo Dalla Porta, Marcos Ramirez (Leopard Racing) a Makar Yurchenko (BOE Skull Rider Mugen Race). Ze závodu odpadl Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), který skončil na zemi, do problémů se pak v boji s Albertem Arenasem (Sama Qatar Angel Nieto Team) dostal Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team), naštěstí se však v sedle svého motocyklu dokázal udržet.

V desátém kole závodu skončil na zemi Can Öncü (Red Bull KTM Ajo), který se na trať vrátil na 27. místě. Obdobě dopadl pád Sergia Garcii, jenž se taktéž vrátil do závodu. Filip Salač se pak kvůli penalizaci za překročení limitů tratě propadl až na 25. místo.

Mezitím si upevnil pozici vedoucího závodníka Romano Fenati, který si na druhého Tonyho Arbolina najel náskok 1,383 sekundy. Na třetí příčce i nadále jezdil John McPhee, na kterého čtvrtý Celestino Vietti ztrácel téměř čtyři vteřiny. Jakub Kornfeil se pak postupně probojovával dopředu a v patnáctém kole byl už na osmé pozici. Druhý český zástupce v Moto3 Filip Salač jezdil na 20. místě.

V posledních kolech probíhal na trati boj mezi Tonym Arbolinem  a Johnem McPheem o druhou pozici, kteří si několikrát vystřídali pozice. Na Celestina Viettiho se pak dotahoval Jaume Masia, jenž zajížděl časy na úrovni těch kvalifikačních. Zároveň však obdržel od FIM upozornění o porušování limitů trati a musel si tak dát pozor na jejich dodržování.

Dvojice Celestino Vietti a Jaume Masia jezdila o půl vteřiny rychleji než zbytek startovního pole, což se nakonec mladému Španělovi vymstilo, když skončil na zemi. Naopak Celestino Vietti se dokázal dostat před Johna McPheeho a rázem jel na pódiové pozici.

S dobrou náladou bude z Rakouska odjíždět tým VNE Snipers, jehož jezdci obsadili první dvě pozice. Triumfoval Romano Fenati, druhý pak projel cílem Tony Arbolino. Na stupních vítězů skončil také John McPhee, který si třetí pozici uhájil o pouhých 0,015 sekundy. Jakubu Kornfeilovi utekla o 0,022 vteřiny sedmá příčka, radovat se tak může z místa osmého. Filip Salač nakonec dokončil závod na pozici devatenácté.