GP Rakouska - Ve Spielbergu triumfoval Andrea Dovizioso. Karel Abraham skončil patnáctý

Moto2 - Závod (25 kol)

Vítězem sobotní kvalifikace se na okruhu v rakouském Spielbergu stal Tetsuta Nagashima (ONEXOX TKKR SAG Team), jemuž tak připadla pole position. Vedle něj se postavili Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) se Somkiatem Chantrou (IDEMITSU Honda Team Asia), druhou řadu pak otevřel Enea Bastianini (Italtrans Racing Team). Z páté pozice startoval Thomas Lüthi (Dynavolt Intact GP), ze šesté Lorenzo Baldassarri (FLEXBOX HP 40) a ze sedmé Xavi Vierge (EG 0,0 Marc VDS).

Na první místo se po startu dostal Brad Binder, skvěle však odstartoval také Thomas Lüthi, který se posunul z páté kvalifikační pozice na třetí místo. Problémy hned zpočátku závodu zaznamenal Andrea Locatelli (Italtrans Racing Team), jenž dostal high-sider, který naštěstí dokázal ustát. Z třetího místa startující Somkiat Chantra se propadl až na příčku sedmou, dopředu se naopak postupně startovním polem prokousával Alex Márquez.

Thomasi Lüthimu se nedařilo udržet tempo a po čtyřech odjetých kolech se pohyboval až na šestém místě. O druhé místo pak bojovali Tetsuta NagashimaXavim Viergem, který však zavadil o zadní kolo před sebou jedoucího soupeře a sundal jej dolů. Zatímco Nagashima se do závodu vrátil, Vierge odcházel z kačírku za doprovodu lékařů značně otřesen.

Díky pádu zmíněných pilotů se na druhou příčku posunul Enea Bastianini ze stáje Italtrans Racing Team, zpět na pódiové umístění se pak dostal Thomas Lüthi. Čtvrtou pozici opanoval Remy Gardner (ONEXOX TKKR SAG Team), nejlepší pětku uzavíral Luca Marini (Sky Racing Team VR46) a Alex Márquez jel na šesté příčce.

A zatímco si Brad Binder najel ve vedení závodu více než sekundový náskok, jeho soupeři na druhém až čtvrtém místě bojovali o každý milimetr na trati. Remy GardnerEneou Bastianinim a Thomasem Lüthim se několikrát předjeli, Australan s Italem se na dráze dokonce střetli. Švýcar pak v jedenáctém kole chyboval a byl dlouhý, čehož využil za ním jedoucí Alex Márquez, jenž se posunul těsně pod stupně vítězů.

Svůj více než vteřinový náskok začal v polovině závodu Brad Binder postupně ztrácet. Remy Gardner se na něj dokázal nalepit na rozdíl pouhých 0,084 a v šestnáctém kole už australský jezdec na okamžik celý závod vedl. Jenže byl dlouhý, čehož Brad Binder využil a svému soupeři poodjel na rozdíl 0,365 sekundy.

Somkiat Chantra se startovním polem neustále propadal. Devět kol do cíle jel až na čtrnácté pozici. Stejně tak se nedařilo Samu Lowesovi (Federal Oil Gresini Moto2), který spadl a do závodu se vrátil až na 27. příčce. Naopak si polepšil z osmadvacátého místa startující Steven Odendaal (NTS RW Racing GP), jenž opanoval 20. pozici.

V závěrečných kolech předváděli krásnou bitvu o vedení závodu Brad Binder s Remym Gardnerem, který byl však v jedné ze zatáček dlouhý  a po střetu s Alexem Márquezem skončil v kačírku. O několik okamžiků později se odporoučeli k zemi také Enea Bastianini Luca Marinim, jenž zřejmě najel na nečistotu na trati a Itala s sebou smetl. Pro jednadvacetiletého Bastianiniho navíc nehoda pravděpodobně skončila zraněním.

Po pádech svých soupeřů měl Brad Binder na čele závodu půlsekundový náskok, na druhém místě se za ním držel Alex Márquez a třetí příčka patřila Jorgemu Navarrovi (Beta Tools Speed Up). V pořadí se dopředu posunuli také Jorge MartinMarcelem Schrötterem (Dynavolt IntactGP), kteří opanovali sedmou, respektive devátou pozici.

Pro vítězství v závodě si s náskokem 0,330 sekundy dojel Brad Binder, druhá pozice pak připadla Alexovi Márquezovi, který tak navýšil své vedení v šampionátu na 43 bodů. Na pódium pak vystoupal také Jorge Navarro. Čtvrtou příčku opanoval Lorenzo Baldassarri, pátý skončil Augusto Fernandez a šestý Thomas Lüthi.