GP Emilia-Romagna - Pole position v MotoGP získal Francesco Bagnaia, Filip Salač odstartuje ze druhého místa

MotoGP - 1 . kvalifikace

Do první kvalifikace vlétl výborně Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), jenž okamžitě nastavil čas 1'35,604 sekundy. Za něj se zařadil se ztrátou 0,240 vteřiny Alex Márquez (LCR Honda CASTROL), který byl následovaný třetím Fabiem Quartararem (Monster Energy Yamaha MotoGP). Hned v následujícím kole lídr mistrovství světa staršího Španěla přeskočil a Bagnaiovi se přiblížil na rozdíl pouhých 0,032 sekundy. Čtvrtý jel Iker Lecuona (Tech 3 KTM Factory Racing), pátý Alex Rins (Team SUZUKI ECSTAR) a šestý jeho týmový kolega Joan Mir (Team SUZUKI ECSTAR).

Ve druhé části kvalifikace spadlo hned několik jezdců, což jiným znemožnilo zrychlit. Na žluté vlajky doplatil také Fabio Quartararo, který skončil na třetí pozici, což znamená třináctou kvalifikační a pro Francouze nejhorší startovní pozici v letošní sezóně. Do lepší kvalifikace se podívají Francesco Bagnaia Ikerem Lecuonou, vedle lídra mistrovství světa se do páté řady postaví Alex Rins (Team SUZUKI ECSTAR) s Alexem Márquezem, řada za nimi bude patřit Takaaki Nakagamimu, Mavericku Viñalesovi a Eneovi Bastianinimu.

Na trati chyběl Lorenzo Savadori, který si při pádu ve třetím volném tréninku zlomil pravou klíční kost a míří do Modeny, kde podstoupí operaci. Chybět bude také na závodě v Portimau.

Aktualizace: Čas Fabia Quartarara byl nakonec smazaný kvůli tomu, že byl zajetý pod žlutými vlajkami, a bude tak startovat až z patnácté příčky.