GP Emilia-Romagna - Pole position v MotoGP získal Francesco Bagnaia, Filip Salač odstartuje ze druhého místa

MotoGP - 4. volný trénink

Trať v Misanu pomalu osychala, což činilo jezdcům MotoGP problémy. Krátce po prvním výjezdu se vrátili ke svým mechanikům, aby přezuly pneumatiky a vrátili se zpět na dráhu. V některých místech však bylo ještě stále mokro, což způsobilo pády hned několika závodníků. Na zemi nejdříve skončil Enea Bastianini (Avintia Esponsorama), po něm také Marc Márquez (Repsol Honda Team), Jorge Martin (Pramac Racing) nebo Joan Mir (Team SUZUKI ECSTAR). Do kačírku se podíval také průběžně první Johann Zarco (Pramac Racing). Druhé místo patřilo Francovi Morbidellimu (Monster Energy Yamaha MotoGP) a třetí Jacku Millerovi (Ducati Lenovo Team).

Vítězem čtvrtého volného tréninku se nakonec stal Iker Lecuona (Tech 3 KTM Factory Racing) s časem 1'37,441 sekundy. Druhý Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) na něj ztratil 0,094 vteřiny, třetí místo patřilo Jacku Millerovi. Na čtvrté místo se v závěru vyhoupl Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP), jemuž se volné tréninky vůbec nepovedly. Pátý byl Miguel Oliveira (Red Bull KTM Factory Racing) a šestý Maverick Viñales (Aprilia Racing Team Gresini), jenž sedí na GP motorce poprvé od smrti svého bratrance Deana Berty Viñalese. Marc Márquez byl klasifikovaný až devatenáctý, nutno však podotknout, že v posledních deseti minutách už nebyl vůbec na trati.