GP Emilia-Romagna - Pole position v MotoGP získal Francesco Bagnaia, Filip Salač odstartuje ze druhého místa

Moto2 - 3. volný trénink

V Misanu nejede kvůli zlomenině klíční kosti Joe Roberts, který by se však měl vrátit na trať v Portimau. V polovině tréninku vedl Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46), který zajel nejrychlejší kolo za 1'47,905 sekundy. Druhé místo patřilo Tonymu Arbolinovi (Liqui Moly Intact GP), jenž zamířil po deseti objetých kolech ke svým mechanikům. Na soupeře ztrácel 0,782 vteřiny. Průběžně třetí byl Nicoló Bulega (Federal Oil Gresini Moto2), který už byl pomalejší o více než sekundy, čtvrtý pak Augusto Fernandez (Elf Marc VDS Racing Team).

O jménech postupujících přímo do druhé kvalifikace však již tradičně rozhodly až poslední minuty. Tony Arbolino předčil Bezzecchiho a obsadil první místo s časem 1'47,902 sekundy. Rychlejší byl však o pouhé tři tisíciny vteřiny. Na třetí místo se posunul Augusto Fernandez, čtvrtý nejlepší čas pak zajel Fermín Aldeguer (+EGO Speed Up). Nejlepší pětku uzavřel Raul Fernandez (Red Bull KTM Ajo).

V kombinovaných časech však rozhodovala u většiny závodníků kola zajetá v pátek. Z prvního místa tak do druhé kvalifikace postoupil Augusto Fernandez, za ním skončil Remy Gardner (Red Bull KTM), třetí pozice patřila Xavimu Viergemu (Petronas Sprinta Racing) a čtvrtá jeho týmovému kolegovi Jakeu Dixonovi. Postupují také Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46), Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia), Raul Fernandez, Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), Fermín Aldeguer, Stefano Manzi (Flexbox HP40), Marcos Ramirez (American Racing), Thomas Lüthi (Pertamina Mandalika SAG Team) a Aron Canet (AsparTeam Moto2).

GP Emilia-Romagna, Moto2 – 3. volný trénink