Suzuki Inazuma 250 (2014)

Vlastník ZTD
Vloženo 6.3.2015
Aktualizováno 12.5.2015

No rozhodně to není blesk, ale pro začátečníky a po městě ok.

Motorka koupena od Wellington Motorcycles

První dojmy - Maximální rychlost v záběhu 75 km/h??? No, aspoň že moc nežere.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky, nebo když je spotřeba rozhodující.

Doplňky na motorce - Krátké nastavitelné páčky a držák na kufr. Magnetický tank bag. Rozšíření zrdcátek.

Prvních 800 km jsem se plazil po krajnicích, abych nepřekročil doporučený limit 5 500 ot/min. Servisní intervaly jsou dost krátké a relativně drahé. Převodovka je hodně nakrátko, takže jednička je pouze na rozjezd a na šestku se dá už od 60 km/h. Odpružení je měkké a velmi komfortní. Blatníky nevypadají nic moc, proti vodě ale chrání dobře.

První a jediná poruch bylo nefunkční dobíjení hned během druhého výletu, naštěstí mi to opravili na počkání (na showroomu u dealera se našel dárce orgánů). Naneštěstí jsem se zastavil v sobotu večer v malé vesnici asi 40 km od domova.

Nehoda jedna, při každodení parkovací akrobacii jsem ji odložil na chodník. Odnesla to brzdová páčka, šrámy na závažíčku a na krytu výfuku. Čekal jsem to mohem horší, ale japonci to vymysleli perfektně - kryty na výfuku nejsou jen na parádu, blinkry na nádrži se země ani nedotkly. Páčky jsem chtěl stejně vyměnit za krátké. Ostatní nové díly jsem si před prodejem nechal poslat za levno z Číny.

Doporučil bych ji? Ano, ale ne novou za plnou cenu. Mohla by být ideální pro dojíždění do práce, na cestování to moc není.