Jawa 250/592 panelka (1969)

Vlastník Bikerr3979
Vloženo 13.2.2015
Aktualizováno 7.6.2016

Klasická panelka věděl jsem do čeho jdu.

Motorka koupena od od borca vSoběšicích

První dojmy - Dlouho stála v garáži a byla zaprášená a pocákaná od tlumexu nebo nějakýho gumoasfaltu.

Doplňky na motorce - Tažné zařízení a přívěs PAV 41

Kupoval jsem ji hlavně jako dopravní prostředek abych nemusel jezdit městskou dopravou.Celou jsem ji musel zrepásnout a potom jsem ji používal hlavně na ježdění do práce.postupem času jsem k ní dokoupil přívěs PAV 41 s nosičem a gumovým odpružením kola.Jak přišla rodina jezdil jsem na ní pořád míň.Protože jsem pořídil Yamahu XT 550 tak jsem ji musel prodat ikdyž mě jí bylo líto.Nakonec jsem ji prodal i s vozíkem svému bráchovi který na ní nějakou dobu jezdil a pak ji odložil do stodoly na nějakou ještě delší dobu.Byla to spolehlivá motorka,poslední model panelky.Měla větší výkon dynama,blinkry,nádrž jako Jawa california,novější zadní světlo,mělký přední blatník,hliníkovou rozetu s gumovými silentbloky a novější brzdové bubny jako Jawy 634.

Včera 15.2.2015 jsem ji koupil zpět i s pavem. Bude se restaurovat.Nenechám ji umřít.

Kluk vyfotil ty vraky.Dobří holubi se vracejí akorát jsem s ní koupil ještě Jawa 250/559 se sidekarem velorex 560

Je 28.2.2015 a dnes jsem si dovezl chudinku zpátky.Chtěli jsme ji s klukem nastartovat ale nejde jiskra a někdo vykuchal karburátor.tak jsme ji trochu očistili a pomaličku se pustíme do oprav.Vozík pav-41 zůstal hodně zachovalý.

8.3.2015Už na ní pomaličku makám.

4.6.2016
Tak jsem ji dnes poprvé nastartoval a projel asi po 12-ti letech.Bylo to famózní dobrodružství a velmi zvláštní směsice pocitů a vzpomínek.Ještě musím vychytat mušky jako třeba dobíjení a přitom se pustím do montáže vozíku PAV-41.Po dlouhé době jsem zase ucítil vůni spálenýho benzínu z dvoutaktu nádhera!Tyhle starý Jawice mají prostě zvláštní kouzlo pro nás starší ročníky protože jsme na nich vyrůstali.Zajímavé dnes bylo že než jsem ji stihl vyfotit tak se u ní zastavilo několik lidí kteří šli kolem a z jednoho dokonce vypadlo spontánní TY VOLE.Když jsme na nich před 20-ti lety jezdili tak si jich nikdo ani nevšiml jak byly běžně v provozu a dnes lidé vzpomínají co s nimi zažili takže si myslím že renovace splnila svůj účel a určitě nemusím litovat peněz do ní vložených.

5.6.2016
Dnes jsem smontoval vozík PAV-41 takže soupravička je už kompletní.Vzhledem k tomu že jsem dělal kompletní GO motoru tak vozík nebudu nějaký čas používat protože budu napřed zajíždět válec a nechci motor zbytečně přetěžovat.Můj PAV je navíc vybaven pár doplňky z dob dřívějších a jelikož jsem nechtěl pracně letovat díry aby se mi korba nezkroutila rozhodl jsem se je ponechat.Jedná se konkrétně o blinkry,boční stříbrné lišty,hliníková madla-mimochodem velmi praktická věc při manipulaci s vozíkem.Vím že se tím nezavděčím ortodoxním veteránistům ale mám tuto soupravu pro svoje potěšení a tím pádem svůj účel splní i tak. Jinak dočetl jsem se tady na motorkářích že se do něj vleze celý kastl piva tak to budu muset časem vyzkoušet.

No a tady už je celý vláček

Petasek69
Petasek69 napsal 24.01.21 v 22:04 10b.

Moc pěkné kósek

JAman
JAman napsal 11.08.20 v 09:35

Bikere dobrý den,
krásné fotky panelky . Také teď renovuji, ale nevím jestli má být na řidítkách sytič, nebo ne. Netušíte prosím?

Děkuji. Petr

Marty68
Marty68 napsal 11.07.18 v 10:06 10b.

paráda.

David87
David87 napsal 14.10.17 v 20:47 10b.

Hodně super!

Kapustnak85
Kapustnak85 napsal 01.05.17 v 03:28 10b.

nádhera... 10b