Kawasaki Z 750 (2008)

Vlastník reving
Vloženo 25.11.2014
Aktualizováno 25.11.2014

Nahatá oranžáda. Láska na první pohled ještě z doby, kdy jsem o motorce vážně neuvažoval. Nakonec jsme si k sobě našli cestu.

Kawasaki Z 1000: důvod neuveden

První dojmy - Parádní, skvělé, nepopsatelné. Proto jsem si ji pořídil.

Motorku bych doporučil pro - Pro mě :-)

Doplňky na motorce - výfuk Akrapovič

Začalo to celkem nevinně. Do té doby jsem se o jednostopy zajímal jen okrajově, nějaké ty základní motorky jsem znal a modlou pro mě byl Fireblade...Jednoho letního odpoledne se mi ozval kamarád, že si dáme spicha v Plzni, přijede na motorce. Dorazil na Kawasaki Z 1000 r.v. 2004. Už přesně nevím proč, možná ze zvědavosti či někdejší situací, požádal jsem ho, zda by mi ji na chvilku nepůjčil. Po chvilce přemýšlení a odložení špetky nedůvěry nakonec svolil a podal mi klíčky se slovy "hlavně se nezabi". Věděl proč, do té doby jsem řídil max. padesátky a sem tam fichtla. Opatrně jsem obkroužil parkoviště obchodního domu a zamířil zpět. To, co se ve mě tenkrát událo, změnilo vše. Nejel jsem více jak 20km/h, nevytočil jsem motor, nezařadil dvojku, ale přesto jsem věděl, že je to to, co mi do té doby scházelo. Poté jsem zmíněnou tisícovku řídil ještě dvakrát, to mi ale už přišla příliš těžká a na začátek přeci jen zbytečně silná. Nelenil jsem a zkontaktoval kolegu ze zaměstnání, o němž jsem věděl, že jezdí oranžovou Z 750. Dále už o té mé.

Mou Oranžádu jsem prvně viděl rok před jejím pořízením. V tu dobu se mi sice líbila, pomyšlení na to mít takovou nahotinku jsem však ještě neměl. Po zkušenosti se Z 1000 jsem se zeptal kolegy, zda bych si ji nemohl někdy vyzkoušet. On souhlasil a já ji 31.července prvně vyzkoušel. Usedl jsem na ni, otočil klíčkem, Akrapovič o sobě dal decentně vědět a pak už to šlo ráz na ráz. Po čtvrthodině jízdy jsem si teprve uvědomil, že bike zatáčí úplně sám, ovládá se lehce a síly má pro začátečníka na rozdávání. Tu chci, prolétlo mi hlavou. Po návratu a naprosto skvělém zážitku jsem si domluvil ještě jednu prohlídku s testovací jízdou, tím jsem kolegu vážně nalomil. Slovo dalo slovo a 7.srpna jsem si ji vezl hrdě domů.

Za to krátké dvouměsíční léto, kdy jsem Oranžádu obden jezdil a nabíral s ní zkušenosti, jsem nabyl vědomí, že jsem se rozhodl správně. Měkčí podvozek oproti vysněnému Fireblade (jel jsem pouze jako spolujezdec) mi přijde na naše vozovky akorát. Naháč jako takový alespoň mě osobně neburcuje po zběsile rychlé jízdě tak, jako kapotáže. Za což jsem v důsledku rád.

Snil jsem o Hondě, mám Kawasaki. Takový je život.

Roobert
Roobert napsal 06.12.14 v 19:00

Pěkný komentář... to vypadá na celoživotní lásku, a taky proč ne, je krásná
Musím tu svou dát dohromady a připravit na léto, pak je můžeme protáhnout

reving
reving napsal 03.12.14 v 21:52

Díky moc za komenty i hodnocení Nějakej čas se mnou určitě ještě pobude, žádná kapota nehrozí Po tak krátký době bych ani nevěděl, co místo ní.

killerr
killerr napsal 30.11.14 v 20:03

KAWA je KAWA

Negativ
Negativ napsal 30.11.14 v 09:12 10b.

Pěkná motka, barva i recenze

Pavelsk
Pavelsk napsal 29.11.14 v 11:26 10b.

pěkná!