Kawasaki Z 750 (2008)

Vlastník Lucek
Vloženo 5.6.2012
Aktualizováno 24.6.2017

Kawasaki Z750! Podle mě nejhezčí naked v dané kategorii, oproti 125 velký skok. Postupem času si ji upravuji k obrazu svému.

První dojmy - Po prvním seznámení mě překvapil výkon, je ho tam opravdu dost, když to srovnám s předchozí motorkou. Jinak asi jako největší mínus motorky bych viděl váhu, přeci jen kdyby byla o pár kilo lehčí, nezlobil bych se.

Doplňky na motorce - Laděný výfuk LeoVince GP Pro, originální zatmavené plexi Kawasaki, držák SPZ s LED osvětlením LightTech, doplňky Barracuda (blinky, zrcátka, páčky, klín pod motorem, zadní blatník a kryt řetězu), tlumič řízení, černé eloxvoané stupačky řidiče i spolujezdce, chránič brzdové páčky (MotoGP proguard), tankpad, gaspad, rolny, zlaté víčko oleje a takové ty drobnosti jako jsou jiné čepičky ventilků, proužky, zlaté nápisy Kawasaki atd.

Z750! Po dvou letech čekání jsem si splnil sen. Původně jsem se na ni jel podívat s tím, abych si zkusil posed a tak nějak si Z750 pořádně prohlédl. Nakonec z toho byla láska na první pohled!

Teď po dvou letech společného soužití si nemůžu na nic stěžovat, motorka po vzhledové, výkonové, tak i po stránce jízdních vlastností přesně jak jsem si představoval. Samozřejmě pár menších nedostatků se najde, již zmiňovaná váha a nebo přístup k úložnému prostoru pod sedlem, proč se musí sundat nejdřív spolujezdcovo a pak až řidičovo sedlo, kde je úložný prostor, nepochopím, ale nic na co by se nedalo zvyknout. Když jsem kawu koupil, byly na ni pneumatiky Pirelli Diablo s ještě celkem slušným vzorkem, přilnavost byla celkem slušná, ale výdrž už tolik ne. Po jedné sezeně, kdy pirellky odešly do věčných lovišť jsem pořídil Michelin Pilot Road 2. Michelinky mi, co se týče jízdních vlastností, přijdou podobné jako pirellky, které jsem měl, nejsem tedy žádný expert. Zároveň bych řekl, že nájezd kilometrů budou mít jednou takový, za mě je můžu vřele doporučit. Přeci jen, ruku na srdce, kdo využije potenciál super sportovních pneumatiky, bude tu takových málo.

Na motorce je spousta doplňků - laděný výfuk LeoVince GP Pro, originální zatmavené plexi Kawasaki, držák SPZ s LED osvětlením, doplňky Barracuda (blinkry, zrcátka, páčky, klín pod motorem, zadní blatník a kryt řetězu), tlumič řízení, tankpad, gaspad, rolny a takové ty drobnosti jako jsou jiné čepičky ventilků, proužky, zlatý nápiš Kawasaki atd. Co se týče doplňků tak jediný nedostatek vidím v kvalitě blinkrů, konkrétně mám Viper mini a při výměně žárovky se blinkry kompletně rozpadl a již přede mnou někdo zase jiný už slepoval, to samé lze říct o kabelech přímo v blinkru. Ještě jeden nedostatek je ve viditelnosti ve zpětných zrcátkách, vypadají pěkně a stylově, ale vidět v nich opravdu moc není, ale zvykl jsem si. V plánu mám pořídit ukazatel zařazené rychlosti GiPro a dále uvidím co mě ještě padne do oka, ale už skoro není co pořizovat :D
Občas mi také připadá, že převody jsou celkem dlouhé. Uvažuji o koupi řetězovky, která by byla víc do tahu, až bude mít ta stávající to nejlepší za sebou.

Řekl bych, že Zetko je vcelku univerzální motorka, pro přestup ze 125 určitě ideální, i když se stávající legislativou to už možné není. Když chcete, umí jet jak šílená, ale není problém kochačka s rozumnou spotřebou 5-6l. Přestup na něco silnějšího mě ani nijak neláká, spíš časem uvažuji o motorce s V2 nebo v dnešní době stále populárnějším tříválcem.

Závěrem přikládam dvě videa jak zní leoš na moji kawě! :D

LeoVince GP Pro zvuk s homologační ucpávkou

bez homologační ucpávky

zdenda2
zdenda2 napsal 09.11.20 v 21:38 10b.

Krásná mašina

Petr17
Petr17 napsal 07.01.18 v 20:17 10b.

MatyRBK
MatyRBK napsal 31.01.15 v 18:59

MatyRBK
MatyRBK napsal 31.01.15 v 18:28

Ten zvouček je libovej , chtěl bych vidět podobné video ale s akrapem

Lucek
Lucek napsal 05.12.14 v 12:24