Kawasaki ZX-12R Ninja (2001)

Vlastník Tygrous
Vloženo 14.10.2014
Aktualizováno 28.11.2021

Tak po roce a půl jsem se rozhodl sem něco sepsat o této mršce.

Kawasaki ZX-9R Ninja: V době, kdy jsem kupoval nebyla žádná, která my mně uchvátila.

První dojmy - + Hodně místa a příjemný posez. + Rychlá - rozhodně víc než já. + Žádní asistenti kecající do řízení. - Co mně fakt překvapilo -> je těžká, ale to souvisí s objemem. - Váha + krouťák 1200ccm = mizející vzorek na pneu. - Brzdy - čekal bych větší brzdící účinek na tu váhu motorky a sílu motoru.

Motorku bych doporučil pro - Postavou větší jedinci, kteří vědí co chtějí a to také v podobě ZX-12R dostanou.

Doplňky na motorce - GIpro atre K04 - červená barva displaye

Průměrná spotřeba - 7.9044 l/100km

ZX12R jsem si vybral hlavně, že to byl stroj mých snů.
Poctivý výrobek japonských inženýrů pro postavy nejaponských rozměrů
Motocykl koupen v květnu 2013.
Doteď najeto pouze cca 3000km - bohužel se na motorku dostanu jen o víkendech.
Motocykl je registrován jako ročník 2001, ale při koupi víčka alternátoru jsem zjistil, že to je 2002 - některé díly jsou bohužel jiné než by ročník 2001 měl mít.

15.3.2015 -> při 42000km proveden servis: svíčky NGK CR9EKPA zaměněny za DENSO IU27A; vzduchový filtr vyměněn za PIPERCROSS; olej Repsol+filtr; přední a zadní destičky Newfren (kotouče OK) + brzdovka; přední a zadní pneu Metzeler M3 vyměněny za M5.
Dle technika bylo na 3 válci porod vyměnit svíčku - info pro odvážlivce, kteří si myslí, že by to sami vyměnili (jako např. já )
Od svíce a vzduchového filtru si slubuju zlepšení chodu motoru (zmizení ucukanosti) při pomalé jízdě.

Tygrous napsal 28.11.21 v 16:32

Bohužel...prodáno...před necelýma 2 měsíci. Ale budu na ní vzpomínat s láskou.

Kali88
Kali88 napsal 28.11.21 v 15:15 10b.

Moc pěkná, modrá mi utekla, tak mám zelenou. ZX-12R je prostě vyjímečnost sama

Tygrous napsal 01.04.15 v 08:54

Jo díky, ono jakýkoliv servis jde se správným nářadím lépe

Dan-zx12r
Dan-zx12r napsal 01.04.15 v 08:30

Ať ninja dobře slouží, je to skvělěj stroj...mimochodem svíčky si vždycky měním sám jde to samo...jen k tomu musíš mít "Kawasaki svíčák", pak to jde hravě...

Tygrous napsal 17.10.14 v 12:00

Dík, koukám také Kawa v modré
Ad Milovice - bohužel už jen občas tam zajedu pro poštu