ČZ 175/502 (1960)

Vlastník Maris-čz-175
Vloženo 29.9.2014
Aktualizováno 2.2.2016

ČZ 175 skůtr 501-502 - motorka specifického vzhledu, která nikdy neztratila svůj půvab

První dojmy - Ještě jako malý klučina co pobíhal po dědově dílně, jsem si oblíbil jeho krásného skůtříka. Odjakživa jsem litoval toho, že tam chudák jenom stojí a nic  Něco málo k historii mého stroje. Původně byly stroje dva a to 501, kterou vlastnil strejda a 502, kterou vlastnil můj děda. Jednou však havárie zavinila, že 501 byla nepoužitelná. Benevolence tehdejších přestaveb mě velice pobavila, když jsem zjistil, že z těchto dvou motorek, udělali něco přesně mezi. Spojili co šlo a když se dnes podívá odborník na motorku neurčí o který typ jde protože to jednoduše nejde  každopádně v podstatě je to oficiální cestou – v TP úředně změněno  Když jsem konečně přemluvil svého otce, aby mně naučil jak se na skůtr sedí  vrhli jsme se do čištění palivového vedení a po delším přemlouvání se povedlo. Tady tedy je odpověď na první dojem – supér

V začátcích byly problémy s dynamostartérem a přišly na výměnu i pístní kroužky. Jezdilo se po lomech a okolí, ale jak se nemohlo na cestu tak nic moc…dlouho motorka stála, než jsem se před asi 4 měsíci rozhodl o renovaci. V této chvíli mám hotové všechny díly (repas), lak. Čeká se na nákup potřebných věcí jako kabeláž, světlo a další co chybí (těsnění apod.) čeká mě teda krásná zima v garáži, a jelikož vím jak se na ní kdysi jezdilo, neuvěřitelně moc se těším na to, až poprvé na ni usednu a zajedu své dílo ukázat strejdovi, který na ni zažil několik let jízd. Až bude hotovo, přidám konečné foto a samozřejmě podrobný popis jízdních vlastností 

GHM
GHM napsal 17.05.22 v 20:43 10b.

krasa

AVENGER2008
AVENGER2008 napsal 02.02.16 v 10:27 10b.

Nádherný!

Maris-čz-175
Maris-čz-175 napsal 02.02.16 v 09:39

Děkuji

newmann75
newmann75 napsal 02.02.16 v 09:34 10b.

Pěkná práce .

Maris-čz-175