Yamaha XT 600Z (1986)

Vlastník stnd
Vloženo 26.8.2014
Aktualizováno 26.4.2020

Stará ošklivá vysoká koza, ale jak říká okřídlená reklama na nejmenovaný tuzemský nealko nápoj - prostě neni co řešit :)

První dojmy - jé ta je vyšší než jsem si myslel :) Nečekaně lehká a obratná.

Motorku bych doporučil pro - pro toho, kdo se nebojí a nemusí mít hogofogo high tech

Doplňky na motorce - zatim prdlajs, ale bude určitě minimálně zásuvka a rámy na brašny (a padák..)

Po delší sebereflexi mi došlo, že jsem zákonitě musel skončit u endura. Protože jsem se rozhodnul zatim na Triumpha nemontovat ani přední velké kolo ani pořizovat lehčí offroad pneu (... to si takhle na naháči mastíte po polní cestě a najednou si říkáte - tady neni něco úplně v pořádku), šel jsem cestou menšího odporu a Tenéré mne dostalo.

Moje dosavadní zkušenosti jsou pidi. X-krát zkušební jízda s nějakou Ténéré a cesta po vlastní ose po koupi téhle krasavice domů - asi 50 Km po okresce. Ale super zážitek. Je to fakt prskolet, poměrně živě to upaluje, samo se to sklápí a jako bonus máte ke koupi zdarma:
- masážní provedení stupaček, řidítek a vlastně i sedla (je to holt jednoválec ze staré školy)
- zábavné hadovité vlnění při rychlostech nad 100 (vzadu trochu ufouklá E-09, kdo říká že E-09 není na silnici je lhář :)

Těšim se jako malé dítě na první off zkušenosti, na jaře pochystám nějakou enduroškolu. Chtěl jsem motorku, na které se nebudu bát něco se naučit a taky neni těžká na zvedání z písku a hlíny :)

No ale uznejte, neni nakonec krásná? Budu se sžívat s novym pohledem na svět.

únor 2015
Trochu sem se bál, jestli opravdu nejsem zralej do blázince, když jsem prodal triumphidlo a koupil tuhle kozu. Nicméně zatím tři letošní projížďky mě utvrzujou o opaku. Jízda na Tenerce mě hrozně baví, volnost pohybu včetně polních a lesních cest je parádní. Váha a ovladatelnost jsou mnohem lepší.
Ano, je to modrý vibrátor, ale nedám na ni dopustit. Prostě jsem rád. Nejlepší je, když člověk jede po silnici, vidí polní cestu a řekne si - tam to ještě neznam - a šup, bez výrazného ubrání plynu už frčí po ní :)

Milan1963
Milan1963 napsal 01.05.20 v 19:20

WIMPY
WIMPY napsal 29.01.19 v 07:50

Ideální stroj k objevování nepoznaného. BTW ta velká nádrž je k nezaplacení

stnd
stnd napsal 28.01.19 v 19:33

Dikes, no, nemusím tak často tankovat, to je fakt.
Poznávání nepoznaneho to je v mem případě neustále.

WIMPY
WIMPY napsal 28.01.19 v 14:01 10b.

Ideální stroj k objevování nepoznaného. BTW ta velká nádrž je k nezaplacení

owenovic
owenovic napsal 18.11.16 v 19:07 10b.

pěkná Dakarka ,tak at slouží jak má a hlavně plno enduro zážitků