Kawasaki ER 6N (2010)

Vlastník pshtros
Vloženo 24.8.2014
Aktualizováno 21.3.2015

Vzhladom na virtualnu neexistenciu mojich motorkarskych skusenosti si s urcitostou dovolim tvrdit maximalne to, ze je to motorka.

Motorka koupena od MM Motoshop Sobotiste - Bratov Dobruckych zo Sobotista vrelo odporucam, tolko ochoty sa tak casto nevidi.

Kawasaki Z800: Dostal som zachvat zdraveho rozumu a ako prvu motorku na cerstvy vodicak som si nekupil funglovku, este k tomu silnejsiu...

První dojmy - Sedi aj jazdi sa na nej prijemne, i ked tazko sudit z jazdy garaz-benzinka-STK-obchod-gara z. Kawa je ku mne ako zaciatocnikovi nesmierne priatelska. Ako cerstvy drzitel vodicskeho opravnenia sk. A som si na nu sadal s nezanedbatelnou neistotou, po prevezeni sa okolo bloku neistota zmizla (respekt samozrejme zostal) a nahradil ju usmev, takze som sa odhodlal vydat sa na STK cez pol mesta (nastastie v minimalnej premavke).

Motorku bych doporučil pro - Zatial som konzument doporuceni, nie ich tvorca, nuz teda len tolko, ze vychrtlemu, priemerne vysokemu chalanovi, ktoreho pred tridsiatkou pochytili motorky, vyhovuje.

Doplňky na motorce - Motorka je dovezena, ale podla fotiek z recenzii vyzera byt v originalnom stave. Jediny doplnok, s ktorym prisla, bol polep na nadrz. Ja som si k nej dal doplnit padaky.

Zaciatkom tohto leta som sa rozhodol spravit si vodicak na motorku. Povod tejto myslienky neviem uplne presne vystopovat, v jednej chvili som zaryty autickar, v druhej sondujem, ktora autoskola ma ake odporucania. Pravdou je, ze mojim najvacsim relaxom doteraz bolo sadnut za volant a niekam sa stratit, pravdou tiez je, ze kupou noveho auta (pohodlne, ale nudne) ma to tak trochu prestalo bavit. Pes bude zakopany niekde tu. Chvilu som sa pokusal moje tulacko-motoristicke chutky ukajat na motokarach, no aj ked je to zabavna kratochvila, pocit slobody a nezavislosti mi to samozrejme nenahradilo.
K autoskole som nepristupoval ako k nutnemu zlu na ziskanie papiera, ale ako k prenajmu stroja aj s instruktorom - vyuzil som ju ako prilezitost zistit, ci ma motorka bude bavit a ci mi to aspon trosku pojde. A potvora, zapacila sa mi natolko, ze som v uvahach pokrocil dalej a vyclenil rozpocet na kupu.
Po precitani kvanta recenzii, rad, prispevkoch na forach, som upustil od povodneho zameru ist do toho iba srdcom bez konzultacie s hlavou (a kupit si Z800, ktora sa mi neskutocne paci) a dal som na rady skusenejsich, ktory ER6N odporucali ako jednu z najvhodnejsich zaciatocnickych nahacov. Ze sa mi ER6-ka zhodou okolnosti paci taktiez, je len plus.

Ak vynechame tych par jazd v autoskole, moj zivotny kilometrovy najazd na motorke nema este ani dve cifry, takze si o motorke nedovolim tvrdit viac, ako to, ze startuje, zrychluje, brzdi, aj zataca. Oproti autoskolackej Suzuki SV650 sa mi na nej lepsie sedi, nepripadam si tolko oprety do ruk, nemam tak krkolomne skrcene kolena (a to s vyskou 178 cm nie som ziaden gigant), aj sedadlo mi pripada trochu pohodlnejsie. Nepozorujem na nej casty neduh - nedostatocny vyhlad v spatnych zrkadlach, ale to bude skor mojou chatrnou figurou, nez motorkou.

Konkretnejsie pozorovania zapisem, az sa udeju.

EDIT 21.3.2015

Po otvoreni mojej druhej sezony badam, ze motorke bud prudko stupla ovladatelnost, alebo sa pilot konecne uvolnil. Par novych poznatkov:
- zadna brzda nie je taka tupa, ako som si myslel
- akonahle sa rozsvieti rezerva, motorka odmietne ukazat pocitadlo kilometrov (respektive cokolvek z palubneho pocitaca). Odhadovanie, kolko km ste presli a kolko zostava je mimoriadne neprijemne.
- podvozok je z tych tuhsich, na vacsich nerovnostiach vie jazdca vysadit zo sedla, ak vcas nezapruzi v kolenach
- pod sedlo sa zmesti naradie, lekarnicka, a este zostalo miesto na nejake drobnosti (v praxi to aj tak nepouzivam, nosim batoh)
- kedze motor si pri kazdej teplote vrni inak, v meste sa blbo odhaduje, ci tam je zaradena 3, 4 alebo 5

crazy43
crazy43 napsal 27.08.14 v 13:33

Pěkně a vtipně napsané. Kawa ať ti dělá jen radost

tomasd.
tomasd. napsal 26.08.14 v 13:22

Dobrá volba!

darwidlo
darwidlo napsal 26.08.14 v 08:50

Dobrá volba na začátek, usměv na tváři zůstane dlouho:) Corum už tě pozval do skupiny tak ja se jen primluvím.

Corum
Corum napsal 25.08.14 v 10:01 10b.

Pěkná recenze :) Vítej mezi majiteli. Můžeš se k nám přidat na FB případně tady... Jinak motorka je to super a uvidíš, že si spolu ještě užijete tunu zábavy :)