Yamaha FZ6 N (2006)

Vlastník 26999
Vloženo 12.6.2006
Aktualizováno 11.9.2014

Je fakt úžasná! Je to moje první motorka, prvně jsem chtěl M800 od Suzuki, ale tak nějak jsem si to přehrkal v palici a nakonec jsem skončil u tohoto. Kombinace výborně ovladatelného stroje do města a do těch odporných zácp a přitom skvělý výkon

Motorka koupena od motomoto (Brno-Černá Pole)

Suzuki VZ 125 Marauder: důvod neuveden

První dojmy - Na to, že jsem v autoškole měl pouze jednu jízdu, zvládl jsem cestu z prodejny domů na jedničku ... moc hodná motka!

Zkušenosti: Začíná mně zlobit uchycení SPZky a blinkrů vzadu, jeden šroubek už upadnul, tak jsem ho nahradil a mezitím se povolil i ten druhý. Asi to uchycení výfuků vzadu hodně rezonuje a tím pádem se to povolilo.Jinak maximálka je cca 230, už při 170ce to hodně se mnou háže a to mám přední štítek, hodně si musím přilehnout na nádrž, vlastně úplně... Dokoupen držák na topcase Givi 38l(sakumprdum cca 7 000,-), sqelá věc, montáž jsem si provedl sám, během dvou hodinek nebylo co řešit. Obavy ze změn v jízdních vlastnostech absolutně neopodstatněné.Jinak vzadu už třetí guma (dunlop originál, Metzelerka a opět návrat k Dunlopce 208ce)

Cesty: Zatím žádné. Jezdím zatím s Ozzim, ten má R1, což je nástroj na zabíjení, docela mně chytlo ho nahánět, hodně se od něho učím a on má zatím trpělivost. Jinak s ní jezdím každý den do práce přes město a je nádhera, jak se s ní dokážu vymotat těch odporných zácp, v podstatě průjezd přes město se smrskl z 45min na 15 min, což je fantazie.Letos návštěva Tajného orientačního závodu na Vysočině (ten poslední), naprosto famózní zábava, příští rok pojedu všechny. Letošní sezána zakončena s 21 000km na tachometru

Cestopis: Zatím první, pro mně velká vyjížďka Brno, Žďár/Sázavou, Jihlava, Třebíč, Ořechov, Brno. Plánujeme Jižní Čechy. 20.6.2006 takže první plánovaný výlet bude Slovensko a z toho Vám přinesu určitě nějaké to info...Tak ze Slovenska sešlo, to jsem si dal jen tak na otočku, aby se neřeklo ... Dva famózní výlety: San Marino, červenec 2007 na šest dní s bandou 12 motorek, všechno známí. Jelo se přes vysněný GrosseGlockner, což byl úžasný zážitek, poprvé jsem vyzkoušel, co je to den v nepromoku. Samotná Itálie nádhera, projížďky a hospody, koupáníčko. Mašinka šlapala naprosto f poho, najeto celkem 3 700km. Druhý výlet už jenom s Ozzim, což byly pouze a jen Alpy: šumava, Dachstein, Zemm alm See, opět GG, dolů k hranicím s Itálií, podél ní do Klagenfurtu, pak zase nahoru přes Mariazzel, Vídeň, Brno. Tady obrovská zkušenost, že i v létě v horách může být nula a sněžit ... parádní ubytka i na "blind", zážitek

Další info: Sice 9 dní, ale už mám 1 300km. Spí se mnou i v posteli. Zatím bez problému. Pouze mi zatím spadla z ruky ( ) ohlá páčka spojky - 650 CZK. Ve čtvrtek jdu na první servisní prohlídku. V sobotu 17.6. jdu zcela jistě na Yamaha Summer festival na brněnský okruh. Takže uvidíme...20.6.2006No musím se přiznat,spadla mi už po třetí, a stále na levý bok ( asi jsem levej) a tu páčku jsem už si upravil sám, neb hoďku po výměně mi spadla znovu - školácká chyba: zastavil jsem vedle protluku na silnici a když jsem pokládal nohy, nějak ta levá neměla oporu ...ještě že jsem si včas koupil padáky (4500 czk)...Yamaha Summer Festival byl naprosto úžasnej, spousta úžasných lidiček, prostě skoro celá Evropa. Jízda na okruhu zážitek, poprvé jsem "ojel" gumy až na okraj a "odpanil" stupačky a moje boty poznaly dotyk asfaltu při průjezdu.. Nějaké fotky se povedly, chci je dát na net. Co mně překvapilo, bylo velmi malý počet Čechů na akci. Kuchař, který na rautu rozdával jídlo, na můj dotaz reagoval slovy: "Konečně nějakej Čech...!" Spousta zábavy, jenom ke konci soboty se trochu zaškaredilo a mírně sprchlo. Naštěstí se netýkalo mé jízdy na okruhu. Nicméně tímto zdravím Milana, kterého jsem tam čistě náhodou potkal ...Na okruh už chodím pravidelně (výhoda, že člověk bydlí v brně) a taky návštěva Motoškoličky, což vřele doporučím každému, dost mně to zrychlilo, naučil jsem se řadit bez spojky, výsledkem jsou brutálně oškrabané stupačky a už to chytá i boční stojánek. Jedno mínus: už jsem taky skončil v kačírku, takže lakování nádrže 4000,- a nové světlo 12000,-, ale aspoň už vím o čem to je.

Takže kucíí ... prostě jsem ji prodal, musel jsem ... :-/ a věřte mi, že to bylo přetěžké rozhodování mezi Dragstarem a Fazerem. Zvítězil Drag a Fazer šel do světa na jaře 2009 a bolelo to hodně ... takže už jen články viz Dragstar Classic ..

Reportáž: no určitě bude ...

BaluJarda
BaluJarda napsal 11.01.09 v 13:45

Pěkná,za 10
V roce 2009 přeji hodně pohodových km

petrovik
petrovik napsal 31.01.07 v 16:41

ahojek zdravim dalsiho stastneho majitele FZ6!!!<br />
<br />
Ja mam nalitano za prazdniny 10000 km a ted cekam zase na jaro.. bychom mohli nekdy pokecat...nad masinkou....papa petr

WEB
WEB napsal 02.12.06 v 09:15

KRASAVICE !Každý rok pořádám jarní výstavu &quot;Ostravský autosalon WEVI a s ní spojenou výstavu motocyklů&quot; na výstavišti Černá louka, kde se pravidelně prezentuje cca. 20 motocyklových značek (více na: www.wevi.cz). Tak doufám,že se přijedeš nejen mrknout, ale i na společnou vyjížďku v rámci této akce (více v sekci: akce a srazy - květen), seš srdečně zván, případně se můžeš již nyní přihlásit.Hodně km bez nehod přeje Patrik

Pivko
Pivko napsal 09.11.06 v 23:19

kde jsou další fotky.?!ozvi se nám.

Pivko
Pivko napsal 20.10.06 v 20:51