Yamaha FZ6 N (2005)

Vlastník mjbee
Vloženo 26.12.2005
Aktualizováno 15.9.2018

Zakoupena v bázu Yamahy na Vrbovce, najeto 6600 bez škrábnutí a chybičky po prvním majiteli z ČR, jemuž tímto děkuji. Děkuji mu i za pancíře, pěkný padáky, tankpad a plexi, protože to v ceně 165 t. byl opravdu dobrý kup.

Motorka koupena od FIRMA:YMoto Praha (Praha 4-Braník) - Dobrá koupě, dobrá služba prodávajícího, žádné reklamace

Yamaha XJR 1300: Tehdy jsem byl připosranej. Dneska toho sice nelituju, protože FZ6 je super, ale taky lituju, protože XJR je prostě sen.

První dojmy - FZ6N je naprosto pohodová a navíc sexy motorka. Nikdy jí nepustím z pařátů, stejně jako všechno, co jsem koupil a má to kola. Prostě to nedokážu. Někdy si přijďte, dokážu jí asi jen darovat :-D

Zkušenosti: Pád z blbosti ... prosím, dodržujte bezpečnou vzdálenost při předjíždění ... nikdy nevíte co třeba čtvrtej auťák před vámi udělá za kokotinu ... chtěl jsem tehdy předjíždět, ale při manévru předemnou jedoucí zabrzdili a tak jsem toho před sebou líznul předním kolem, to mě tím pádem ustřelilo, padákem řidítek jsem mu rozbil zadní koncový světlo a lehnul jsem. Díky padáku to ale dopadlo ještě dobře. Měl jsem ťuklou nádrž (dosud neopravenou, nechávám jako vzpomínku), šráblý trošku plasty a sjetej padák na pravý straně, takže jsem měl o starosti postaráno. Mě se ale nic nestalo, jen na holeni pravý nohy a boku prdele kož. kalhot mám jemnej lišej, kterej spíš oku lahodí Zpočátku jsem si rval vlasy, jakej jsem čůrák, ale teď už je mi fajn, spíš kvituju, že to přišlo po 4000 km a takhle malinko. Měl jsem ale taky prasklý zadní víčko počítadla, tak jsem chvíli nejezdil, aby mi tam nekáplo. Dnes už je vše ale opraveno a jezdím tolik, že bych to ani nečekal.

Cesty:
Z těch kratších, jednodenních mám nejraději výlety na Lounsko, Teplicko, Chebsko, Mostecko, Kadaň a tak. Prostě výlety po Podkrušnohoří a Krušnohoří. Tam je mi nejlíp.

Z těch delších, na které se soustředím nejvíce, mám rád to prostředí, kde se nejen pěkně svezu, ale kde mě to vezme i dech svou nádherou. Alpy jsou prozatím pro mě nejvděčnější, ale už mi začínají být "malé"

Srazy...2006 - minisraz 3.6. Kadaň, vyjížďka na Memoriálu KK 19.8. v Račicích a Motopárty Lužany u Jičína 2-3.8.

Cestování: 2006 - často Litoměřice, Roudnice, Louny, Lovosice, Kadaň s přehradou Nechranice, jinak mimo cestopisy letos taky Chomutov, Teplice a Komáří Víška, přehrada Fláje u Nového Města, Hřensko, Varnsdorf a Šluknovský výběžek s hradem Oybin v Německu, přehradní nádrž Souš v Jierkách, Ještěd, vysílač Buková Hora u Ústí nad Labem, Trosky, Křivoklát, Karlštejn, Dubá-Liběchov-Mělník ...

Splněné plány:Osvětim a Treblinka PL, romantické rakouské podhůří Apl s výlety do hor, italské Alpy s ubytováním asi v Kastelbell se zajížďkou do Tirol a kol, ale samozřejmě i Čechy jako např. Náměšť na Hané a také Orlické hory se sruby Haida. Všechno splněno v průběhu 5 let s jednou motorkou. Nad plán i francouzské Alpy s výjezdy do nejvyšších sedel Alp, Tatry, Jeseníky, Šumava a to vše několikrát

Další plány:
S FZ6N ještě plány mám. Zatím mám 39.000 km, mám po větším servisu a protože jsem s kočičkou dosud neměl žádné problémy (kromě toho pádu mě nikde nenechala a ani nic nenaznačuje, ba naopak) tak dalších 20.000 ještě pokořím a bude to jistě do Alp (sedla oblasti Cortina D'Ampezzo) a pak bych taky rád vyjel hore, do Finska, Norska a Dánska a taky Anglie, Irska a Skotska. To prostě musím. A až mě to v práci nasere, dám výpověď a zajedu si na měsíc a půl na Route 66 a státy vůbec.

Cestopisy:
Krušné hory, Cheb, Karlovarsko, Domažlice, Šumava 2007

Alpy 2011 - Rombo, Stelvio, Rattenbach-Gletscher

Alpy 2012 - GlossClockner, Slelvio

Osvětim 2013 - Tatry, Osvětim, Jeseníky

Alpy 2014 - Švýcarská a francouzská passa, Nice a Monako

Další info: Vysněné moto? Yamaha XJR 1300 (bude-li existovat) nebo že by dokonce FRJ? I když mě FRJ už připadá trošku moc nudná (ale mít jí ;-o). Takže někdy snad XJR a možná nějaký off-road na blbnutí. Ale to by snad bylo lepší kolo, abych se udržel ve stáru na nohou. ...

kenalim
kenalim napsal 30.10.14 v 18:33 10b.

pěkné a hodně šťastných kiláčků

mjbee
mjbee napsal 28.10.14 v 09:36

Tož, trošku jsem ten svůj profil zaktualizoval. Pokud byste někdo chtěl semnou vyjet příští rok do Alpské Cortiny, pište ... Mirek

Honza-suky
Honza-suky napsal 13.10.14 v 22:50 10b.

Dobrá volba ! Vím o čem mluvím, takže ať ti vydrží co nejdéle !

JonyJirka
JonyJirka napsal 12.07.13 v 14:15

Koukal jsem na cestopis na Boží dar - zaznamenal sem jednu obrovskou hrubku - ze Slanýho na Vary se nejede přes Popovice, ty sou směr Brno z Prahy, ale přes Krušovice - jinak chválim - máš to pěkně zpracovaný

FrcoCZ
FrcoCZ napsal 15.02.13 v 12:43 10b.