Suzuki DL 1000 V-Strom (2014)

Vlastník PEPE24
Vloženo 10.7.2014
Aktualizováno 10.7.2014

Ani ne osmistovka ale ani ne dvanáctistovka. Takže Suzuki DL 1000 Strom.

Motorka koupena od Triskel (Břeclav) - klasika mezi prodávajícím a kupujícím

Triumph Tiger 1050 Sport: výkon u Tigeru je o pár kw vyšší ale Stromek je pro mě hezčí motorka
Kawasaki Versys 1000: čtyřválec, hmotnost a design

První dojmy - Trochu strachu, abych jí hned nepokřtil o asfalt.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, co se nechtějí hrbit a chtějí cestovat :)

Doplňky na motorce - padáky, snížené sedlo a topcase Givi protože originál Suzuki, to je darda za tři Giviny

Letos, když jsem začal pokukovat po novém stroji, jsem ani ve snu nepředpokládal že skončím u Stromka.
V době kdy jsem na něho narazil a začal brouček v hlavě hlodat jestli jo nebo ne, tak tady nebyla žádná recenze. Musel sem čerpat jen ze zahraničních testů a tam obstál velice slušně. Tak jsem si řekl, proč ne.
Zatím mám nájezd 4000 km.
Jízda to je brnkačka, silný točivý moment nastupuje už v nejnižších otáčkách. Krásně se vodí do zatáček a moc mě to baví. Spotřeba o které jsem si myslel že si Suzuki dělá srandu je ale pravdou. A to jsem při svém zvažování o motorce spotřebu raději nebral v potaz. Znáte to, když ptáčka lapají... Ale když mi palubní počítač začal ukazovat 4,5L na 100 tak to opravdu potěší.
Cestováni je příjemné a zadek mě nebolí. Jediné co mi zatím vadí je štítek proti větru, při rychlosti kolem 160 se ten vítr točí na ruky a hrudník. První prohlídka po 1000 km taková klasika, dotažení, promazání, výměna oleje. Další jsou po 12000 km.
A tak uvidíme co bude dál ...

horak.r72
horak.r72 napsal 17.11.14 v 21:29

Zdarec Pepe. Musím Ti pochválit motorku a poděkovat za recenzi, která byla první od normálního smrtelníka v době když jsem brouzdal po netu a hledal vše možné o své "budoucí" motorce. Když jsem řešil barvu myslel jsem si na červenou, ale proti mému Banditovi to bylo jak karkulka, takže jsme se ženou vybrali černou. O sníženém sedle jsem taky uvažoval, ale bylo mi líto peněz... a už jsem si zvykl.
Takže hodně kiláků bez nehod R.

Tekra
Tekra napsal 12.08.14 v 14:46

Dík za recenzi. Jezdím na stromku 650 a ten nový strom se mi libí. Taky hledám nové info o zkušenostech z jeho provozu. Budu rád, když přidáš další recenze. Ať se ti jezdí parádně

iman
iman napsal 30.07.14 v 22:14

Rozhodne zaujímavá motorka. Bol som ju minulý víkend vyskúšať. Napriek tomu že mám Blacka motor je návykový posed pohodlný a ide tam kam sa človek pozrie. Rozhodne motorka ktorá má čím zaujať. Nech jazdí dlho ...

barracuda740
barracuda740 napsal 17.07.14 v 16:39

krásna nech dobre slúži a vela km

Kapírek
Kapírek napsal 17.07.14 v 13:45