Aprilia Dorsoduro 1200 (2012)

Vlastník Aiko
Vloženo 23.5.2014
Aktualizováno 23.4.2017

Jednoducho sexi talianska motorka.

Moto Guzzi Griso 1200 8V: Asi este na nu neprisiel cas ...dufam, ze pride.
KTM 990 SM-T: Design, elektronika a cena hrali pre aprilku

První dojmy - Posed super moto a rychla reakcia na otocenie plynom.

Motorku bych doporučil pro - Dorsoduro asi nie je pre zaciatocnika. Je vysoka, tazsia a velmi ziva aj napriek Rain mape. Je pre skusenejsieho, kto sa chce na motorke vyblaznit v kratkej chvili a mat sexi bajk :-)

Doplňky na motorce - Origo postranne tasky, rychle pruzky na kolesach , kratke cnc packy, mriezka vodneho a olejoveho chladica + zadny driziak spz - samo domo, DNA filter.
V plane je Puig stit, gelove sedlo a mozno ladacik.

Pat rokov na Yamaha BT 1100 Bulldog. Vyborny, krasny a bezporuchovy stroj. Velmi navykovy luxusny zvuk z ladakov, ale ked ma chytil rapel, tak samotny zvuk nedokazal nahradit nedostatok vykonu. (na beznu jazdu vykonu bolo akurat) Tak prisla zmena. V kriteriach bol dvojvalec a nie japonska motorka. Vyber sa zuzil na tri moto - KTM SM-T, Aprilia DD a MG Griso. Griso je nadherna motorka, ktoru raz chcem mat, ale teraz este neprisiel jej cas. Po Bulldogovi som chcel nieco ostrejsie na uspokojenie chute. Dobry rocnik KTM bol financne za mojim horizontom a nejaku starsiu mrchu som nechcel. Takze nakoniec ma zlakala Aprilka talianskym design-om. S aprilkou som spravil cca 3000 km. Nic moc na velke skusenosti, ale zatial spokojnost.
Motor ucukany pod 3tis, (jazdit v meste je trapenie motorky aj jazdca) a vybrujuci nad 6tis. Vybracie miznu v rozpati od 3 do 6tis. V tomto rozmedzi sa da turistikovat relativne bez vybracii. (V2 ma vybracie vzdy). 100 km/h na sestku lahucko pod 4tis ot. Nad 6tis sa uz sportuje a tam vybracie nevnimam. Brzdy su nevadnuce, dobre davkovatelne s vypinatelnym ABS-kom. Tak isto aj kontrola trakcie je vypinatelna, takze sa da jazdit aj po prednom aj po zadnom. Ovladatelnost viem porovnat len s Bulldogom, kde vaha je priblizne rovnaka. Aprilka je v nizsich rychlostiach nervoznejsia a riadenie sa pri otacani zatvara. (odstranene novymi pneumatikami).
Plne nastavitelny podvozok. Nastavitelne pruzenie podla sucastneho trendu. Ked pritvrdis, tak na dobrom asfalte to rezes krasne stupackami. Ked povolis, tak sa v zakrute sem tam zhupnes, ale zase to celkom zehli cestu. Sedlo je celkom tvrde, takze po 50tich km turistiky sa zadok ozve, ale pri sportovejsej jazde a presadani si, je to ok. Okrasna pracka stredom sedla sla po prvej jazde to policky. Spotreba je oproti Bulldogovi vysoka. (na Bulldogovi som jazdil za 4,5) Na Aprilke som sa nedostal pod 7,3 litra. Nemam nejak extra casu na jazdenie, tak si chcem jazdu vychutnat v kratkom case naplno a tankovat raz, ci dva krat do tyzdna plnu asi nikoho nezruinuje.
Pod sedlom je naradie a hotovo - vymalovane.
Servis je cenovo asi tak ako aj inde a poruchu som riesil len jednu, ked nejaky dobrak nechal na ceste rybarsky silon, ktory sa mi namotal na predne ozubene koliesko a znicil gufero. Vymena gufera samo domo za lahucku hodku prace a krasnych 1,86 eura za gufero Inak motka bez problemov.
Cital som, ze s touto aprilkou absolvovali aj Alpy. Neviem ci by gelove sedlo pomohlo. Lebo inak pri presune do Alp turistickym tempom by som najskor ochrnul.

JA-NE
JA-NE napsal 27.07.16 v 14:20 10b.

pekne kladivo

Aiko
Aiko napsal 16.08.14 v 00:12

Tie dva tyzdne sa mi pretiahli, ale predsa Pridavam fotky moto s origo kuframi.

Aiko
Aiko napsal 03.07.14 v 12:21

O dva tyzdne pridam foto s kuframi, dufam ze ich aj nejako vyuzijem na vylet

martjan_1098
martjan_1098 napsal 02.07.14 v 11:17 10b.

Krása Zajímalo by mě, jak vypadají ty originál brašny ...

Gonzo
Gonzo napsal 26.05.14 v 19:32