Aprilia Dorsoduro 1200 (2011)

Vlastník Homeless
Vloženo 22.4.2017
Aktualizováno 22.4.2017

Silné, dvouválcové a Supermoto.

Motorka koupena od BrkoZ750 (Hodonín) - Férový kluk s dlouholetou zkušeností

Ducati Hypermotard 1100/1100S: Nakonec rozhodla

První dojmy - Dvěma slovy - absolutní brutál. Né, těď vážně. Pro člověka, který přešel z čtyřválcové šestistovky na něco jako je tohle, je to obrovská změna. Málem mě shodila hned první jízdu, takže hned od začátku obrovský respekt, který jen tak nevymizí.

Motorku bych doporučil pro - Motocykl bych doporučil někomu, kdo hledá zábavu za řidítky, spíš než rychlost.

Doplňky na motorce - Tankvak (na Dorsoduro nutnost), pokud člověk nechce jezdit s baťohem aby měl kde vozit doklady a mobil.

Aprilii jsem si vybral shodou náhod. Před pár měsíci jsem vybíral náhradu za svůj čínský skútr. Můj výběr skútru skončil právě u stejnojmenné značky. Čistě náhodu jsem si všiml Dorsodura a na první pohled jsem se zamiloval. Pak už jsem každý večer seděl u počítače a projížděl bazary a inzerce.

Po předchozí prohlídce motocyklu jsem se rozhodl, že si pro motocykl dojedu osobně a odjedu po ose. Takže věci do batohu a hurá přes 3 hodiny vlakem na Moravu. Po příjezdu na místo, mě čekalo nemilé překvapení v podobě jarního vytrvalého deště. Říkám na rovinu, že kdyby Dorsoduro nemělo kontrolu trakce a ABS, tak nikam nejedu.

Přejímka proběhla v pořádku a já se vydal v deštivém počasí směrem k domovu. Asi po 10km seznamování jsem poznal, že je dravá a hladová po přidání plynu. S více kilometry jsem čím dál víc cítil, že Dorsoduro je právě to co jsem hledal. Cesta proběhla v celku v pořádku až na jednu krizovku v podobě klouzavé středící bílé přerušované čáry na dálnici, která mě, nebýt zapnuté trakce, sundala. Spotřeba se cestovním tempem pohybovala kolem 9l/100km. Oproti mému bývalému FZ6 s kapotáží na Dorsu docela fouká, ale je to jen můj pocit, protože jsem naháče nikdy neměl. Maximální rychlost jsem dokázal udělat jen něco málo přes 200km/hod. a to už jsem se viděl sfouknutý na vozovce. Brzdy má motorka famózní, neporovnatelné s FZ6. Nikdy bych neřekl, jakou výhodou je mít ABS v deštivém počasí. Podvozek funguje skvěle, i D1 se dala kousek přežít. Po příjezdu domů, jsem kousek svezl i přítelkyni a ta nebyla úplně nadšená z kousku sedačky pro spolujezdce (samozřejmě má porovnání k FZ6).

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 30.06.17 v 21:43 10b.

gabri88
gabri88 napsal 29.04.17 v 22:36 10b.

boží

Crake
Crake napsal 27.04.17 v 14:15 9b.

Tak at to lita... moc pekna

raser
raser napsal 26.04.17 v 09:19 10b.

Brukev
Brukev napsal 25.04.17 v 11:38 10b.

Ahoj skorosousede Krádná mašina ... bude to asi chtít laďáky co ?? To bude pak hukot .. třeba se někde potkáme.

Tak užívej je to fakt pěknej peklostroj