ČZ 175/502 (1962)

Vlastník elstrem
Vloženo 9.3.2014
Aktualizováno 25.7.2019

No,sice jsem už několik motorek zrenovoval a to jen značky jawa,nebo co souvisí z jawou,ale čz skůtra,to je prostě snad vrchol všeho motorysmu za minulého režimu.Co ještě dodat,502 je můj tajný sen,často jsem koukal po stránkách zu i jinde a koukal na krá

ČZ 175/501: Prostě 502 s 12v elektroinstalací a dynamostartérem a blinkry? Kdo by odolal?.

První dojmy - S prvními dojmy z jízdy si budu muset ještě nějakou chvíli počkat,protože skůtr je momentálně rozebrán a ještě je nekompletní.Ani ještě nevím v jakém stavu je motor,ale prý byl zapojen v nějaké fréze,takže si nedělám žádné iluze.Celková g.o.

Motorku bych doporučil pro - Doporučuji všem,co se líbí tato motorkat at neváhají,už jich v inzerci mc není a bude čím dál méně.Přeci jen už je to 50 let.Renovace je ůžasný zážitek a dost mě to chytlo,takže neváhejte.

Doplňky na motorce - Jako doplněk byl na tunelu přichycen plechový kastlík na baterii z auta,co tam měl předchozí majitel.Už je pryč.

Tuto motorku by měl mít,nebo aspon chtěl mít každý srdcař starých českých motorek.Už jen tvar celé karosérie, zajímavé složení obou kol,nádrž ve předu u světla.No motorku mám momentálně celou rozebránou.probíhá dokompletování chybějících dílů jako přední kolo,karburátor,lanko sytiče,spínací skřínka a držáky motoru.Vše už bych měl být.vše jsem sehnal na internetu i spomocníky,co jsou na fotkách.Chtěl bych jí zrenovovat do stavu,jako mám v ůvodní fotce,jen asi bude problém zjjistit čísla barev.Postupně budu dopisovat a popisovat,jak postupuji.Přes léto bych chtěl mít hotov komplet lak motor apřechromovaný díly a příští zimu budu snad skládat a kompletovat.Dáli pánbůh a peněženka.Nejdráž asi vyjde lak,pak motor a chromy atd.uvidíme na kolik renovace skůtra může vyjít.zatím fotky nic moc,foceno mobilem,tak prominte,letos budu fotit pořádným fotoaparátem.
Tak skútr konečně hotov.Po STK, teď ještě se dopíše tažný na pav.

Fist
Fist napsal 12.08.19 v 02:24 10b.

Zdravím Tě a srdečně gratuluji ke zdařilé renovaci! Toho Cr je tam malinko víc než v orig. provedení, ale mně se líbí (taky jsem to tak měl ). Tak hodně radosti budiž Ti odměnou za vykonané dílo!

O.N.E.
O.N.E. napsal 22.09.17 v 15:32 10b.

Jojo Cezeta je droga
Ať ti jde práce od ruky, vypadá parádně

ladyss
ladyss napsal 07.12.14 v 13:41 10b.

Jo tomuhle rozumím, mám jednu právě rozdělanou. Čezeta by skutečně neměla chybět v žádné garáži , fandím Ti.

Kubeja
Kubeja napsal 13.11.14 v 22:22

Koukam, ze toho mas taky pozehnane. V lete si asi udelam vylet k Sazave

Vycho
Vycho napsal 22.08.14 v 12:15 10b.

ať kompletace proběhne v pořádku a bez potíží. Držím palce