Jawa 350/639 (1990)

Vlastník ZASEJA
Vloženo 9.2.2014
Aktualizováno 9.2.2014

Tato Jawa byl spíš takový můj úlet bylo to v době kdy jsem už neměl MZ a chtěl ji rychle něčím nahradit tak jsem celkem za pakatel koupil tuto 350

První dojmy - nikdy jsem po 350 netoužil připadalo mi že dvouválec od jawy moc dobře nefunguje aspon co jsem měl recenze jak se to hádá a podobně ale i přesto jsem toto koupil k mému překvapení docela vše relativně fungovalo jak má, hlavní věc motor - nikdy jsem nečistil ani svíčku nebylo to potřeba fungoval jak má.

Motorku bych doporučil pro - ani snad nevím komu bych ji doporučil snad pro ty kdo dělají autoškolu protože ovládat neovladatelné co nezatáčí a nebrzdí to naučí přemýšlet

Vše ostatní krom motoru už tak dobře nefungovalo rám byl asi mírně hnutý táhla k jedné straně brzdy takřka nefunkční přední ta v nouzi brzdila zadní vůbec takže první věc co byla úprava zadní brzdy a to výměna obložení sehnal jsem obložení z ruční brzdy na naviják po upravě a nalepení obložení a zajetí jsem nic lepšího na jawách nepoznal, zadní brzda brzdila a to tak že jsem musel i s citem jinak šla do smyku, to obložení bylo měkké takže dobře brzdilo ale zároven vůbec neubívalo divím se že na tohle inženýři v jawě nepřišli... pak jsem toto obložení automaticky dával na každou jawu co jsem pak měl

jelikož tuhle motorku jsem bral jako takovou nouzovku na 1 sezonu do žádných přestaveb ani úprav jsem se nepouštěl ale cca po půl roce přecijenom něco když už tak už a to bylo

vyndal jsem vzduchový filtr nahradil jsem ho vlastním nevím jestli to pomohlo možná že jsem měl lepší pocit že to musí jet líp jediné co bylo znatelné byl zvuk sání víc to hučelo

následovali výfuky - po chvilce experimentů jsem předělal výfukové vložky zvuk se skoro nezměnil ale jelo to líp spolu s filtrem bych řekl že se nepatrně zvedly otáčky

pak jsem ještě vyměnil zadní rozetu přišel jsem na to že rozeta jde zaměnit za rozetu z jawy 250 panelky je uplně stejná jen má mín zubů a to o dost, rozetu jsem tedy veměnil vešla se do krytu řetězu a ani i když byla menší řetěz o kryt nerachtal ale bylo to znát na maximálce a to hodně v té době jsem jezdil jen sám a měl 60 kilo i s botama takže jsem si mohl dovolit převod do rychla bez toho aby to bylo znát na výkonu

a bylo to hodně znát jawa na rovinkách bezproblému šla až na 140 ale to jsem už myslel že vzlítnu ty vybrace a křiví rám no hrůza ale jelo to rychle a to bylo důležitější

nakonec jsem si ji docela oblíbil ale po 1 sezoně nastal čas aby měl z ní potěšení někdo jiný tak šla opět za směšné peníze ( ani ne snad cenu motoru) z domu

Milan1963
Milan1963 napsal 09.02.14 v 11:06 10b.

Pěkný popis, sám vidíš, že ne všemu co se říká v recenzích, lze věřit. Jawě