Ducati Diavel (2011)

Vlastník JirkaS2
Vloženo 5.2.2014
Aktualizováno 21.2.2022

Pro mě a dle mého vkusu krásná, silná a navíc s výbornými jízdními vlastnostmi, sedli jsme si spolu dokonale. Každý máme ten svůj ideál někde jinde a já někde tady, aniž bych to někomu vnucoval.

Motorka koupena od FIRMA:MOTO ITALIA (Praha 4-Krč) - Výborné jednání bylo dokonce i jedním z důvodů (i když tím menším) proč právě tato motorka.

Moto Guzzi Sport 1200 4V: po svezení na Diavelu a přeci jenom \"srdečnímu vztahu\" k ducati, i když jsem předtím žádnou Ducati neměl, zvítězil Diavel.
Triumph Rocket III Roadster: nějak jsem se nemohl nakonec srovnat s řadovým tříválcem, i když výkonově je neuvěřitelný
Yamaha V MAX: velmi drahý a jízdní vlastnosti v zatáčkách mi připadaly moc silové, spíše by rád jezdil rovně. Ale charisma má obrovské.

První dojmy - První jízda byla na zkušebním kusu a ta mě dostala. Diavel se mi sice líbil už od jeho prvních skic a studií, ale nečekal jsem tak solidní jízdní vlastnosti, říkal jsem si, že to bude hlavně designovka. Jaké bylo moje překvapení, když jsem se svezl. Pravda, nehledal jsem supersportovní chování, jsem už přeci jen v letech, ale i tak mě to překvapilo a platonická láska dostala nový rozměr.

Motorku bych doporučil pro - Myslím, že vhodná bude pro jezdce, co už něco najezdili a mají nějaké zkušenosti s různými motorkami, jsou hlavně ve středním věku (:-)), netouží pohybovat se kolem maximálky a po dálnicích, ti nejvíce ocení její vlastnosti. A hlavně jen pro ty, kterým se líbí a kteří mají k Ducati vztah, stejně jako jiní zase mají stejný vztah k úplně jiné značce. Taky může být důvodem tělesná proporce jako u mě, na Monsteru (který se mi taky moc vždy líbil) si připadám jako vosa na bonbonu (195cm a 105kg).

Doplňky na motorce - Zatím je tak, jak ji otec ital stvořil, objednány mám nějaké doplňky od Barracudy (štítek a polepy na ráfky) a uvidíme co potom dále.

Nyní mám na Diavelu najeto kolem 10000km a můžu říci, že si rozumíme stále stejně dobře, ne-li lépe. Jízda na něm neztratila nic z vyjímečnosti jako na začátku, moc si to vychutnávám a k mému věku (zase tak starý ale nejsem, říká se tomu myslím střední věk) a naturelu se hodí a vyhovuje mi. Nejlépe se cítí v zatáčkovitém terénu kvalitních okresek, kde nejde o maximálku, ale o zátah při výjezdu ze zatáček, výjezdy do kopců a podobně. Ideální rychlosti vzhledem k absenci štítku jsou (pro mě) mezi 100 - 150km/h. Ve vyšších už dost fouká. Cítím se na něm v rámci kategorie celkem pohodlně, několik stovek kilometrů se dá bez problémů a zadek ani záda nebolí (na což někdy trpím). Samozřejmě na ježdění ve dvou to moc není, manželka se mnou občas vyrazí, ale jen na kratší vzdálenosti. Také není kam dát jakoukoli bagáž, ale to beru jako daň designu. A ten je samozřejmě kontroverzní, jedni ho milují, jiní nenávidí a proto se objevuje často tolik protichůdných názorů. Někdy to trochu nechápu, proč se do Diavela tolik lidí pouští s kritikou aniž by se svezli. Designově chápu, každému se líbí něco jiného, ale když se mi něco nelíbí, nemusím to nutně hanět nevybíravým způsobem (stačí říct "a mě se nelíbí" a hotovo). Technicky a jízdně je nutné se svézt a hlavně motorku správně zařadit a nečekat od ní něco, čím není a nebude. Toť zatím můj názor. Omlouvám se za fotku, není moc kvalitní, ale nějak jsem si teď při vkládání uvědomil, že vlastně moc nefotím, budu se muset na jaře polepšit a dofotit a vložit nějaké lepší.

Krzi
Krzi napsal 21.02.22 v 08:56 10b.

jps13
jps13 napsal 20.02.22 v 20:55 10b.

Pěknej Dáblík-super mašinka.

marosss181
marosss181 napsal 21.10.15 v 21:18 9b.

Ahoj chcel by som sa poradiť, mam vážny záujem o Ducati diavel
ale mam obavy s toho ci budem mat pohodny posed pri jazde mam totiž 192cm 94 kg
vdaka za odpoved

100matolog
100matolog napsal 29.05.15 v 22:03 10b.

Krasna , rychla , vyjmecna

bodies