Ducati Diavel (2013)

Vlastník bodies
Vloženo 1.4.2013
Aktualizováno 23.2.2022

Tak jsem obměnil celou garáž.Prodal Benelli i Aprilii RSV i Cafe racer .Ale prázdná garáž je strašně špatný koukání.Udělal jsem si radost ještě jednou a koupil zase italku.Ducati jsem začal (monster 750) a Ducati končím Diavel

První dojmy - Toto byla pro mě vždy špička ledovce. Před dvěma roky co spatřil světlo světa Diavel, se mi strasně líbil.Ale cena byla astronomická a já v garaži 3 motorky, kluk 2. Tak jsem si potajnu o tom snil.Sešel se rok s rokem a ona stojí doma na červeném koberci ( jak jinak) a stále si říkám jestli je to pravda či ne. Je to rok 2013 21.1. byla předváďěčkou v Bologni. Má pár km a tak nejetou motorku jsem neměl.Svezl jsem se kousek, strašná zima.Dojem co jsem čekal- peklo. Nádherný tah do zadní 240 a síla co dá co proto rukou ikdyž v nich síla je. Černý krasavec a pocit , že mám konečně " něco mezi nohama" Je to obrovská bestie. Zvuk nádherný na volnoběh a i standartní výfuk má super zvuk. Chystám se ale na výměnu , protože Zard co dělán je přímo na Diavela je excelentní, nejen co se týče vzhledu , ale i zvuku a umocňuje brutalitu stroje i jeho sílu.

Motorku bych doporučil pro - kdou už jezdil, ale vážně jezdil

Doplňky na motorce - Doplňky zatím sporadické. Trochu tuning zadního kola, a větrný štítek malý tmavý od Ducati.Stojí to vše strašnou raketu , ale sem patří. Vyplní ne úplně nejhezčí místo na přední kapotě a nebude svítit na přístrojovky a svoji službu ke které je předurčen určitě splní a nemyslím teď jenom design.Zrcátka nechám.Poprvé zrcadla od Ducati v kterých je něco vidět a netřepou se , ikdyž vibrace dvouválu 1198 jsou cítit . Chystám se na pár kousků od Rizomy , protože jsem ji měl i na Benelli .Je drahá ale krásná a nejlepší. Takže 100% hefty, kryt spojky a uvidíme. Nechci zase z toho pouťovku. Dal jsem si udělat 4D carbonové folie na boky nádrže , zadní blatník a zrcátka. Ted přijdou bílé carbonové pruhy na nádrž a krovku. Však dám fotky.

Je to touhou a vždycky jsem měl osobité motorky ( nikdy to neskončilo jako originál)a tak to bude idál. Myslím si , že každý musí své motorce vdechnout trochu své duše, alespoň já, protože to jinak ani snad nejde. Zkušenosti, jak se dostanu na silnici tak dodám. Tak mám za sebou prvních 200 km a splnilo to více než jsem čekal.Průběh motoru je neskutečný, prostě 4 vál jsem nikdy neměl, párkrát se svezl,a mě nevyhovuje.Ale 2 vál je jedinečný a přinese člověku tolik radosti .A hlavně tě drží stále ve střehu. Pokud jsem rychlosti točil do 9 tisíc tak mám pocit , že ta motorka nemá konec. Všechno přesně a na jedničku. Sedlo pohodlné a až mi přišlo trochu velké . Takže výlet 200 km v kuse si stímto posazem není problém , aniž bych musel odpočinout. Brzdy znám , to je jasná 1. ABS není od věci, taky paradní věc. DTC- kontrola trakce , mám nastaveno 4 a vyhovuje. řízení přesné a 240 v zádu není problém.( měl jsem strach že se to bude v zatáčkách válet , ale vůbec )
Spotřeba 7,7 což jsem spokojen. Nejel jsem extra pilu, okresky ale 6 kvalt mi na 200 km vyjížďce přišel zbytecný. Až budou zameteny silnice , zkusím režim sport. Zatím vše v režimu tourist a je parádní.
Takže toť po krátké zkušennosti vše .
Takže vše dal čas a dnes mám s Ďáblíkem 3 tis km za sebou. Udělal jsem s ním chorvatsko a Slovinsko. Jak jsem předpokládal jízda je na něm absolutně v pohodě. Ikdyž mám 190 cm poskládaný jsem , že nemusím slézt a rovnat se ani po 200 km. Cestování super, koupil jsem si tankpad od Ducati přímo na tento model a 18 l s postraními kapsami na cigarety a telefon a nějakou tu pásku , kdyby něco absolutně stačí. Jízda v režimu touring absolutně dostačující na cestováni i dálnici. A při jízdě konstatně okolo 130 až 150 spotřeba , což jsem vůbec nevěřil počítadlu, ale po dotankování opravdu mezi 5,6-5,8l/100km. Pro mě absolutně nevídaná spotřeba. Byl jsem s Benelli zvyklý na 8 . Ale pokud jedu okolo 190 km/h tak jsem za 7,2. to ke spotřebě. Malý štítek vážně přínosný a nejen design. No a sama motorkajede super. Slovinsko a zatáčky nádhera. Je to poslušný stroj a jde tam kam se díváš .Ale stupačky aniž bych byl nějaký "kolenář" si škrtnou . Jinak režim sport je raketa na kolech a sprint jsem si zkoušel kde to šlo a je to vážně mazec. Brzdná soustava No 1. Bez debat. Je to nejlepší motorka co jsem zatím vážně měl a jel.
Tak zas když něco bude , napíšu.

callowsick
callowsick napsal 23.02.22 v 10:46 10b.

jps13
jps13 napsal 22.02.22 v 20:51 10b.

Dábel jak vyšitej-super

Tempo_veloce
Tempo_veloce napsal 09.08.21 v 22:18 10b.

Nádhera ,jsem rozhodnut a jdu do něj také.Dříve jsem na něj tak nekoukal ale člověk asi musí dozrát.
Ještě něco našetřím.

JirkaS2
JirkaS2 napsal 18.05.14 v 07:04

Ahoj, děkuji za Tvé hodnoceni a samozřejmě blahopřeji a gratuluji,i kdyz trochu pozde, k Diavelu. Ať Ti děla radost stejnou jako mě i nadále. Úpravy a doplňky moc pěkné, sekne ji to. Ode mě samozřejmě za 10b. JirkaS

Pety_MT01
Pety_MT01 napsal 17.04.14 v 19:11

Krásný stroj,konečně pořádný svody už z výroby, k tomu ta nádherná koncovka, , chlape máš to za 10,5b.