Jawa 350/362 Californian (1972)

Vlastník kuchta50
Vloženo 18.11.2013
Aktualizováno 18.11.2013

Byl rok 1973 , mě bylo 17 a chuť jezdit obrovská

Motorka koupena od Bílá Labuť Praha - Moje první nová motorka

První dojmy - Protože peníze moc nebyly a motorky,tedy starší se daly koupit za hubičku jsme se věčně vrtali a překopávali všechno možné.Taková dvěpadina se dala koupit i za 500 Kč a třiapůle i za litr.

Motorku bych doporučil pro - Tenkrát byla vhodná pro všechny blázny,teď pro sběratele

Doplňky na motorce - Nic na ni nebylo předělávané

Tenkrát,to je r. 1973 jsme jezdili na hrozných vrakách a předělávkách.To mi bylo 17 roků.Po jednom incidentu tenkrát VB / policie / doporučilo moji matce,pokud nechce,abych se zabil,tak by bylo lepší koupit něco novějšího.Moje volba byla 350 panelka.Kdyby bylo jen po mojí matce,tak jsem skončil maximálně s Mustangem-50ccm.V obchoďáku Bílá Labuť Praha měli ty panelky 350 za myslím 8200 kč.Když jsem tam přišel,tak vystavená byla Jawa Californian 350/362.Prý vrátili z Kanady 10 kusů.Stála 10 400 kč.Pro mnoho lidí to byl neskutečný balík.Mazal jsem domů,přemluvil mámu,že to je 175 ccm,nikde na motce nebylo psané,že to je 350.No,malý podvůdek,ale jinak bych měl prd,tak jsem musel.Motorku po určitém zdráhání ze strany matky-zdála se ji obrovská a i ten tachometr do 160,nebo 180,už nevím se ji moc nezdál.A odpoledne jsem si motorku odvážel.Málem jsem brečel radostí.Hned od začátku vynechával jeden válec-povolený kablik v cívce,utáhnul se a klid.Motorka lítala jak čert a v té době byla jedinečná.Po necelém roce mi v zatáčce podjela a já ji totálně roztřískal.Dali jsme ji na záruku do opravny,ale odmítli ji opravit na záruku a poslali ji do Výzkumáku Jawy do Strašnic na přezkum.Naštěstí zjistili,že na nové motorce byl hnutý rám pod sedlem-proto byly vrácené z Kanady a nezohlednili to při prodeji-stačilo by prý dvě stovky a opravu bych si zaplatil sám.Tak mi ji dali do kupy zadarmo,ale během opravy jsem koupil Jawu 500,tak jsem Califa hned prodal.No a teď bych za něj dal nevím co.Bohužel se mi zachovala jen jedna fotka a ještě mázlá,tak se omlouvám.Je to focené v Malešicích.

Piwell
Piwell napsal 21.01.15 v 10:48

mašány
mašány napsal 18.11.13 v 19:54 10b.

To všechno se dá pochopit kuli kalifu dneska bys to určitě udělal taky sem rád že jí mam

BAMBINATOR
BAMBINATOR napsal 18.11.13 v 18:43 10b.

Tak podobně jsem musel lhát taky.Plných deset.

pkKun
pkKun napsal 18.11.13 v 15:37 10b.

mamince se nelže! ale za tu odvahu 10

Dolin
Dolin napsal 18.11.13 v 11:58 10b.

Jen za to povídání dám 10bodů!