Jawa 350/362 Californian (1973)

Vlastník strecKopca
Vloženo 10.6.2013
Aktualizováno 11.6.2013

V minulosti několikrát nesmyslně překopaná, dlouho bez povšimnutí stála v rohu stodoly, rezavěla a pak se dostala do rukou mě. Toto je výsledek

První dojmy - Je to moje první renovace, takže mi dalo dost úsilí aby motorka vypadala tak jak vypadá. Ale ten pocit, když jsem ji poprvé startoval za to rozhodně stál. A jízda na ní je pokaždé velkým zážitkem. jawa je moje srdeční záležitost

Califa jsme získali z Německa. Nevím proč, ale někdo ji musel několikrát předělávat. Měla rovné výfuky, boční kapsy a starší typ nádrže. Přezto byla ve velice dobrém stavu. Několik let stála u zdi ve stodole a to se velice podepsalo na chromech a celkovém stavu. Časem jsem na ní začal jezdit a na začátku roku 2012 jsem se rozhodl ji zrenovovat. Ceny originálních dílů i replik jsou až sprostě vysoké, ale když už jsem začal, byla by škoda ji naházet v krabicích na půdu. Renovace se myslím povedla a v červnu 2013 jsem poprvé vyjel. Mám zkušenosti s novodobými motocykly, ten pocit, když osedlám starou motorku je ale jedinečný.
Bez většího přemýšlení jsem se rozhodl, že nezapojím oddělené mazání, z více stran mi to nebylo doporučeno pro nespolehlivost. Ovšem možná časem změním názor a tato ůprava není nijak náročná. Taky jsem pořídil bezkontaktní zapalování kvůli téměř žádné obsluze a vyhnutí se věčnému seřizování předstihu. Zatím nenastal žádný problém. Dalo by se teda říct že to není renovace v pravé slova smyslu, ale jsem asi jen moc pohodlný.
Na silnici je Calif výborný. Nijak ho netrápím a projížďky na něm jsou v pohodovém tempu. Na motor si stěžovat nemůžu, šlape jak má, možná jsem si namíchal zbytečně tuhou tlumičovou směs, jde ale jen o pocit. Rozhodně to nemá vliv na chování za jízdy. Brzdy jsou účinné, tlak pneumatik stálý, elektrika taky bez problémů. Stoprocentní stav!
Jediné co mě mrzí je nedostatek úložného prostoru. do kastlíku pod sedlem se vleze jenom lékárnička. To je všechno. Vestu, nářadí a pár dalších prkotin musím vozit v batohu na zádech. To bohužel nevypadá tak pěkně.
Na motorku si nemůžu stěžovat. JAWA je moje srdeční záležitost.

strecKopca
strecKopca napsal 10.06.20 v 22:18

Ano, první. Děkuji za ocenění! Jak se tak dívám, tak už je to sedm let a cca 10 000 km a celou dobu mě dělá jen radost. Spolehlivá za každé situace!

LiborL.
LiborL. napsal 09.06.20 v 13:07

První renovace ? Tak to je parádní práce .

kzezula
kzezula napsal 17.08.19 v 19:01 10b.

Pěknej kousek! Ať slouží

Chrchl
Chrchl napsal 13.12.17 v 20:05 10b.

Zdravím, prosím o pomoc, potřebuji na califovi zapojit ele. s vývozním světlem Bosch, origo zapojení nesedí. Děkuji za odpověd.

JawaDawe
JawaDawe napsal 28.09.17 v 20:29 10b.

Krásná práce