Jawa 350/362 Californian (1969)

Vlastník Andrej350
Vloženo 26.3.2011
Aktualizováno 15.11.2015

Milujem veterány a toto je môj splnený sen.

První dojmy - Aké môžu byť prvé dojmy keď si sadnete na motorku, ktorú ste vždy chceli? Super! :) veď to poznáte :) dvakrát prekopnúť, pustiť kľúč a môžme ísť :-) Najlepší je ten zvuk tejto motorky, vlastne typický zvuk jawy :-) Myslím že riešiť to ako brzdí či svieti keď má svoje roky je zbytočné.. Kúpil som ju preto lebo to je vysnívaný veterán ..

Od kedy sa zaujímam o jawy, čz a veterány celkovo tak som sníval vždy o Californii. Keď som prvý krát videl na túto motorku hneď som si povedal: Tú si raz kúpim.
Jedného dňa som sa dozvedel o tejto moto , že je na predaj a tak sme sa po ňu hneď vybrali.

Je po staršom pánovi, ktorý ju mal od nova, boli na nej dorobené blinkre, svetla, nosič a pár vecí navyše.
Aj predné svetlo nie je originál, ale dostal som k nej celé predné svetlo aj s tachometrom, nové koleso, dve nové reťaze, válec, hlavu a ešte veľa vecí.
Je to 28k. U.S.A verzia
A na svoju dobu má neuveriteľnú silu, až som bol prekvapený a to má motor za sebou skoro 40 000 km a je bez výbrusu iba tak kedysi menili krúžky, bývalý majiteľ vravel, že mu dala 150km/h s dvoma :o
Plánujem renováciu a už aj zháňam diely a aj pôjdem na nejakú burzu...

A to najlepšie je, že má tp aj ŠPZ :)
EDIT: Ďakujem Motokenny :) Je to dokonalé, komplet plecharina vyzerá ešte lepšie ako nová, kenny zaobstaral aj renováciu kolies (nové ráfiky a špajle+staré bubny som dodal), výbrus, go kľuky, poťah sedla, chemické čistenie odporúčam (v galerii sú foto mojho motora) - http://www.cisteni-...hliniku/motory-jawa/

Alescezeta175
Alescezeta175 napsal 25.09.14 v 23:16

Těším se na celkový výsledek,Andreji! Jen tak dále.

Jardas444
Jardas444 napsal 13.01.13 v 14:45 10b.

Krásný veterán kterého jsem kdysi vlastnil.Ať ti dělá jen a jen radost .Jasných 10b.

Piita
Piita napsal 05.07.12 v 16:39

Skvělej stroj,mám jej taky a jsem z nej nadšený,také budu renovovat .

jirin.sv
jirin.sv napsal 14.05.11 v 15:26

Velmi dobrý základ pro renovaci, držím palce ať se z ní podaří udělat parádní stroj .

Andrej350
Andrej350 napsal 10.05.11 v 20:13

Ďakujem za pochvaly Calif vyšiel na 500€ a jeho teraz už bývalý majiteľ mi ukazoval lístok z jawy koľko ho stála nová vtedy keď ju kúpil v 1972 sa mi tak zdá a na lístku bolo 14990,- alebo tak nejak takže som ju kúpil za cenu ako pred 40 rokmi v prepočte na CZK približne 12500,- a ktomu ešte za 200€ plný kufor dielov.