Yamaha XJR 1300 (2008)

Vlastník Banditoss
Vloženo 13.8.2013
Aktualizováno 20.4.2015

Výkon akorát, rychlost dostačující...král naháčů co dodat

První dojmy - Respekt ze síly té ohnivé židle. Super zrychlení. Při předjíždění není třeba podřazovat. Občas chybí 6tka a je to težký mastodont :) Jinak klasika XJR, měkké přední vidle a zvyknout si na brzdy.

Motorku bych doporučil pro - Určitě to je pro chlápky kteří už mají něco najeto. A ne pro rychlokvašky kteří vylezly z káršůle a chtějí se před mladou a kámošema vytáhnout s lokomotivou na dvou kolech.

Doplňky na motorce - Zatím jen tankvak :) Ale to se poddá. V plánu jsou kufry, vyhřívané rukojeti, a takové ty serepetičky dobré pro cestování.

Protože jsem úchyl do naháčů a legendární XJR byl vždy můj sen, tak jsem si ho splnil a na tomhle stroji budu krájet zeměkouli do skonání světa nebo mého skonu.
Najeto mám zatím 2.000km na tomto čertovském křesle a upřímně když mám večer za houkání sov slézt a zatlačit do garáže, je mi do pláče. Nejradši bych spinkal s ní...
Jízda a motor je v pohodě. Motor se svýmy 98 koňskými silami a skoro čtvrttunovou váhou sice není na žádné supersportovní kousky ale proto si tenhle stro lidé nekupují. Toto ale dokonale supluje krouťák, občas si příjdu opravdu jak v parní lokomotivě které asi nikdo neřek že má taky nějaké hranice.
Ovladatelnost za jízdy je dobrá, při tlačení na prd. Zatlačení do garáže když musíte překonat i jen několikacentimetrové převýšení není pro chabrusáky. Jakož i postavení motorky na velký stojan. Spolujezdec, teda spolujezdkyně si zatím nestěžovala ani po cestě Brno - zpět. Jen já si potom trochu stěžoval protože sem trávil asi dvě hodiny mého života drhnutím pozdrážky z výfuku.

Gallia
Gallia napsal 20.04.15 v 13:35 10b.

Jarred
Jarred napsal 20.04.15 v 11:53 10b.

KRÁSNÁ

-HARYS-
-HARYS- napsal 20.08.13 v 22:50

XJR se nemusí komentovat!!!

Kostelník
Kostelník napsal 20.08.13 v 16:52

XJR je opravdu záležitostí maximální vášně Tak ať to lítá!

MaCe1971
MaCe1971 napsal 20.08.13 v 15:53