ČZ 150 (1951)

Vlastník roko31
Vloženo 27.7.2013
Aktualizováno 19.4.2014

Krásný veteránek, který mě překvapil svým stavem. Na to že 30 let nejezdil , šlape jako hodinky.

První dojmy - Po vymontování svíčky a zalití válce olejem, jsem vyzkoušel, zda půjde protočit - šla krásně zlehka, což mě překvapilo. Jiskru také hází, tak proč nedodělat palivo a nenastartovat. Na třetí šlápnutí chytla a šla jak švýcarské hodinky. Při prvním popojíždění zjištěna velká vůle v krku řízení (asi vypadané kuličky).

Již dlouho jsem koukal v inzerátech po této ČZ a pokoušel se najít nějaký slušný stav vhodný k renovaci. Rozhodování mezi JAWA 250/11 Pérák a ČZ 150C, které jsou velmi podobvné konstrukcí bylo jen otázkou, na který narazím první ve slušném stavu. Nyní mám kousek, který je škoda renovovat, protože na něm nebyla provedena žádná úprava mimo přepínače světel a kohoutku na palivo, má původní linky a navíc je s RZ.

mudshark
mudshark napsal 03.08.13 v 21:19

To je krása

REACTOR_427
REACTOR_427 napsal 03.08.13 v 14:33 10b.

Tak tohle už neni motorka, ale MOTOCYKL! 150 C je nádhernej stroj. Ať žije patina!

miky35
miky35 napsal 03.08.13 v 11:44 10b.

pěkně zachovalá kráska

roko31
roko31 napsal 29.07.13 v 23:10

Děkuji všem za pozitivní reakce, připojuji nové fotky po základním oprášení

bromep
bromep napsal 28.07.13 v 16:29

Proboha nerenovuj to!!! Za ušetřené peníze radši kup dalšího veterána. Za pár let ti za nerenovovaný stroj utrhaj ruce. Nechápu tu módu. Už to, že se původní stav označuje jako "předrenovační", jako by byla renovace něčím samozřejmým. Jinak jasně 10 b.