Kymco Xciting 500 (2010)

Vlastník trudic
Vloženo 20.6.2013
Aktualizováno 20.6.2013

První motorka (skútr) po zdárně ukončené zkoušce na řidičák sk. A., který jsem se rozhodl udělat ve svých 33 letech.
Předtím zkušenosti jen s čínskými skútry Yuki 50 a 125 ccm, kterých jsem byl vlastníkem.

Motorka koupena od FIRMA:Jiří Hanuš - JJ Moto (Vyškov - Měs - Prodejce slušný, ochotný, ale neslevil :-)

Suzuki AN 400 Burgman: Nenašel jsem, dle mých požadavků (ČR, km, rok, cena)

První dojmy - Když jsem přesedlal z čínské 125 na Xciting, tak mi připadl strašně obrovský, ale přirostl ke mně strašně rychle (měřím 174 cm). Předevčírem, když jsem převážel mou starší čínu Yuki 125 k prodeji, tak jsem nechápal co je to za mini vozítko a jak jsem na něm mohl ujet tolik km

Doplňky na motorce - Nosič kufru a kufr.

Xciting jede svižně, má krásné rozjezdy, tahá pěkně za ruce :wink: Spojka při brždění motorem vypne okolo 30 km/h.
Brzdy jsou dostačující. Uložný prostor by mohl být větší. Ocenil jsem kladívko při zapnutých blinkrech. Člověk jen tak nezapomene blinkry vypnout, ale i bez něj se dá žít. Chybí mi více funkcí na počítači. Jsou zde jen celkové a denní km n. míle + hodiny.
Mám nízké kouřové plexi, které sice není od 80 km/h a výše praktické, ale zase o to hezčí v kombinaci s bílou perletí.
Tachometr přeměřuje dost. Ve 60 km/h tacho je skutečnost 50 km/h podle GPS, 100 = 87 atd.
Moje maximálka je 160 km/h tacho. Více už jsem ho trápit nechtěl, ale možná by ještě něco dal (otáčky v červeném poli). Běžná pohodlná cestovní rychlost je podle mně 90-100 km/h tacho.
Úbytek oleje bych viděl na max. 2 mm ( spíš 1mm) na měrce po 500 km, zatím neumím převěst na litry. Budu vědět až doplním.
Xciting má i s origo výfukem perfektní zvuk a lidi se často otáčejí a hledí co že to jede za stroj. Přecejenom půllitr už umí pěkně zabublat.
Perfektní je stavění na hlavní stojan. tady je vidět, že se tomu pověnovali, protože i tak těžký stroj (přes 200 kg) jde postavit opravdu překvapivě lehce. Ocenil jsem ruční brzdu, při stání v kopci.
Jako velkou nevýhodu vidím hodně vyčuhující kryt variátoru. Už jsem s ním při naklánění 2x zadřel o vozovku, naposled včera na kruháči. Trošku tě to rozhodí, ale vůbec nic zásadního. Spíš jde o to, že je nyní na hraně poškrábaný.
Asi mám už slabší plynovou vzpěru a tak musím při otvírání klíčkem pomoci sedlu rukou. To je trošku škoda.
Zdá se mi i celkem nešikovný zámek, který má hodně poloh, ale asi jsem si ještě nezvykl.
Slabší jsou i červené kontrolky, které jsou na denním světle slabě vidět. "Palubní deska" nebo tachometr, jak kdo chce, je jinak dobře čitelná a večer i moc hezky osvětlená.
Spotřeba je různá podle řidičových nálad nebo možností.
Kombinovaná, když jezdím sám ve městě a "rychle" mimo město (100-130km/h), mi vyšla na 4,45 L/100 km.
Když jsem motorku představoval přítelkyni, tak jsme si udělali asi 130 km výlet, který vedl i po horách. S ní jsem měl spotřebu krásných 3,97L/100 km. Nižší spotřeba byla dána určitě tím, že jsem s ní rychleji než 100 km/h nejel.
Každopádně jsem se s Kymco Xciting 500i R moc spokojený a určitě bych ho doporučil.

Zdeněkhr
Zdeněkhr napsal 19.11.16 v 18:14 10b.

Moc pěkný, do toho bych šel taky.

Bud
Bud napsal 05.09.14 v 14:52 10b.

No tak ať slouží

trudic
trudic napsal 25.06.13 v 09:26

Díky. Taky proto jsem ho vzal

kolinudatný
kolinudatný napsal 21.06.13 v 17:25 10b.

V bílé vypadá super Krásnej maxík